Free Lines Arrow November 2012 | ♥ D.

Caviare Days - Shut The Door.

Keď vaša obľúbená pesnička nie je ani na youtube, tak je to na zaplakanie. Asi bude však fakticky dobrá, kedže som si po roku zmenila zvonenie na mobile a vypínam aj tichý režim!
Okrídlený sveter z nowistyle; fotky od Jakuba; motto dňa: Menej je niekedy najmenej; bonus

Feel the difference.

Jedna kultúrna vložka na záver dňa. :}  Ako som tak upravovala fotku s mojím kakaom, Jakub sa na to pozrel a poznamenal, citujem: "Hah tu to máš také škaredé lebo som ti odpil!"

Tie malé radosti,...

- keď ráno vstanete pred budíkom s miliónovým pocitom
- keď sa zobudíte a pri nohách vám leží štvornohý priateľ
- keď vám spolužiačka povie, že sa stále teší na vaše články
- keď vám váš muž prinesie krowky
- keď vám niekto umyje vlasy
- keď vám po troch mesiacoch príde balíček z ebayu
- keď dostanete jednotku z matematiky
- keď vo vás niekto verí
- keď najlepší esprit sveter ulovíte za 75 centov
- keď mamka spraví krtkovu tortu
- keď vás učiteľ na husliach pochváli
- keď vám vlasy voňajú po harmančeku dva dni
- keď spíte v jeho košeli a ráno máte pocit akoby tu bol s vami
- keď predabujú váš obľúbený film a nestojí to 'zahovno'
- keď máte upratanú izbu
- keď je všetko o 200% viac vtipné keď ste s Painterom
- keď vám povie že ste výnimočná
- keď dostanete od spolužiačky Kinder Bueno
- keď si splníte sen

... vtedy je svet hneď farebnejší, ilúzie reštartované, v ten deň vás nebolí hlava a zaspávate s pocitom ako po dobre vykonanom živote. :)

Dominika n' Roses.

Taký dojemný článok som mala napísaný a tak sa mi k nemu nehodili tieto fotky, že ich tu dám takto bez ladu a skladu. Aby ste vedeli. Narečnila som sa už dosť minule a ďakujem vám za virtuálnu podporu v mojej predmaturitnej kríze, ste skvelí! :} A môj super muž mi pořídil fotky aby sme spoločne dokázali, že aj v Novembri sa to dá! [asi]

Tak teda, Zbohom Zbraniam, zostali len ruže a ja.


Nie všetky cesty vedú do Ríma.

Ako by to bolo včera keď som sa chystala na môj prvý deň na gymnáziu, s červeno-čiernymi vlasmi a nekonvečným "outfitom". Ako by to bolo včera, čo som sa ako tretiačka v duchu smiala maturantom a hovorila si, že ešte mám rok! Kopec času, svet gombička.

No prišiel na psa (či chleba) mráz. Už nemám čas. Nijaký. Možno trošku, trošililinku a už sa budú podávať prihlášky. Za tie štyri roky som toho toľko nasnívala o budúcich profesiách, že snáď ani v detstve nie a výsledkom týchto premýšľancov bol fakt, že ešte aj stať sa kozmonautkou je pre mňa reálnejšie ako dostať sa na architektúru.

Cítim sa tak typicko zmätene post-pubertálne. Rebelantka bez príčiny. Ako chytač v žite Holden Kaulfield

Neviem čo budem robiť, neviem kde si dám prihlášku, neviem či budem potom šťastná, neviem či si budem ďalších päť rokov búchať hlavu o stenu. Pomenovať túto situáciu frázou "Viem,že nič neviem" je viac ako výstižné.

Napriek tomu si držím palce. Ako povedala Jackie v mojom srdcovo-záležitosnom filme: "Nakoniec všetko dobre dopadne."

 A tretiu vám z trucu neukážem. No na to že mi horí za pätami sa celkom uškŕňam.

Okrem iného, komentáre k minulému článku ma veeeľmi potešili, STE SUPER. :}

V novom šate.

Po pár hodinách odriekania si rôznych fyziologických potrieb, šantenia s tabletom a fotošopom, hrabania sa v kódoch, stratenia a opätovného nájdenia trpezlivosti je to tu! Asi po roku som sa rozhodla, že by bolo nanajvíš vhodné to tu prekresliť. Čo z toho vzniklo vidíte, no ale čo si o tom myslíte, to mi radšej napíšte, už som aj vygúglila ako sprístupniť replyovanie do komentárov, takže vám aj odpíšem! :D

To, že makáte na XML fakt tvrdo zistíte až vtedy, ak vám váš muž donesie McRoyal rovno domov.

Najviac som však spokojná s týmito ikonôčkami, veľa vecí som povyhadzovala ako napr. Chictopiu, lebo si myslím, že tam nikto nikdy asi ani neklikol.
Tisíc a jedna vrstva!

Grafický tablet is my new best friend a ostatné tabletovačky zverejním nabudúce! :)

J. Čapek: O Psíčkovi a Mačičke.

Raz celý deň pršalo, všade bolo mokro a zima a psíček s mačičkou nemohli ísť von a nemali čo robiť. A tak sa zhovárali.
- Vieš, mačička, my by sme tiež mali mať dáke hračky, ako majú deti. Keď takto prší,mali by sme sa s čím hrať.
- Čože ja, ja tých hračiek veľa nepotrebujem. Mne stačí aj klbko nití alebo kúštik papiera. Ale poznám deti, ktoré majú toľko hračiek, že nevedia, čo s nimi, a ani sa potom s nimi nehrajú a len ich porozhadzujú po všetkých kútoch.
- Veru,- vrčal psíček, - a nie je to pekné od tých detí. Ani nedávajú na tie hračky pozor, majú ich špinavé, rozbité a roztrhané, škoda vravieť!
- To sú neporiadne deti, -povedala  mačička. – Koľko pokazených hračiek som ti ja už videla! Takým deťom, ktoré si nevedia svoje hračky vážiť, by sa ani žiadne nemali dávať. To teda keby psíčkovia a mačičky mali hračky, iste by s nimi zaobchádzali lepšie než neporiadne deti!
- Tí určite,- povedal psíček. – A zle by so svojimi hračkami zaobchádzali len neporiadni psíčkovia a mačičky. No tých je málo, ale pri deťoch je to horšie, tie by mali mať lepší rozum než malé mačičky a psíčkovia.
A tak sa rozprávali, až z toho zaspali a spali až do rána. Keď sa prebudili, svietilo krásne slniečko a ani troška nepršalo.
- Je pekne, tak pôjdeme von, - povedali si psíček s mačičkou. A ako tak vonku chodili, počuli, ako niekde niečo tenko plače.
- Čo to tak tenulinko plače, nie je to nejaký vtáčik?- povedal psíček.
- To nebude vtáčik, to možno plače nejaký chrobáčik, že sa mu niečo stalo, - vravela mačička.
- Alebo plače nejaký motýľ, - povedal psíček.
- Alebo možno nejaká zlomená kvetinka, - rozmýšľala mačička.
Nuž hľadali, hľadali a dívali sa dookola, odkiaľ to tak tenko plače. A teraz už videli, čo to plakalo tak jemne  a tenulinko. Celkom v kúte vo vysokej tráve – a tá tráva bola po daždi ešte mokrá – ležala pod žihľavou malá bábika. Nejaké decko tam tú malú bábiku stratilo alebo zahodilo a bábika tam ležala už niekoľko dní, pršalo tam na ňu, až mala šatočky celé mokré, hlavičku mala trochu obitú a bola hladná a trocha aj kašľala a bála sa tam taká sama.
- Prečo tak plačeš, bábika malá? – pýtali sa jej.
- Ja plačem, lebo mi je ľúto, že ma moje dievčatko sem len tak hodilo a že som hladná a že mi je smutno, keď som tak sama.
- Chuderka, aj nám je ťa strašne ľúto, - povedal psíček. – To dievčatko, to nebola tvoja dobrá mamička, keď ťa tak mohla hodiť a nechať. To sa takým malým dieťatkám, ako si ty, nemá robiť, lebo sú maličké a nemôžu si pomôcť.
- Vieš čo, nám je ťa tak ľúto, my sa ťa ujmeme  a vezmeme ťa k nám, keď to tvoje dievčatko ťa nechcelo, - povedala mačička.
Vzali pohodenú bábiku a opatrne si ju niesli domov. Bábika už neplakala a bola rada, že sa už nemusí báť taká sama v mokrej tráve a v žihľave.
-Tak, teraz máme svoju bábiku, tú sme našli, to bude teraz ako naše dieťatko, - radovali sa psíček s mačičkou. Allegro Appassionato.

Bolo mi povedané, že tieto šaty môžem uverejniť jedine s copyrightom. Sú totižto od môjho blogového parazita, večne preúprimnej, sarkazmom prečipkovanej Andrey The Painter. [nemecky: Andrea von Maler]. A jej skutočné slovenské meno vám teda možno dôjde.
Fotil ma, ako inak, Vrabčiak.

Allegro non troppo.

Zas som sa snažila tváriť, že je teplejšie ako v skutočnosti bolo. Ale bolo asi tak teplo ako že non troppo [not too much]. Napriek tomu som si musela splniť svoju psiu povinnosť kvôli milej tete z Japonska a tak sme sa hecli, vybrali ťažko undergroundový spot a čo to nafotili.
Pribaľujem aj jednu piesenku, na ktorú sa už fakticky veľmi teším až ju budem počuť naživo. Instatná husia koža, cello, Štátna filharmónia Košice a Gautier Capucon. Lístky už mesiac visia poctivo na nástenke, zišiel by sa nejaký liek na nedočkavosť..
Edit: Pre malé pobavenie vám poviem, že čo sa skrýva pod sukňou uvidíte v utorok. :D

Halloween /Hell ou in/ & Clockwork Orange /Mechanický pomaranč/

Ešte pred dvoma týždňami som mala v pláne úplne odignorovať tento "sviatok". Čo odignorovať, odsabotovať rovno. No prišlo na lámanie chleba a neobišlo ma to. Môj hlboko premyslený helouínsky kostým vám tu nebudem opisovať, prv si niečo naštudujte o filme Clockwork orange na wiki a teraz názorná úkážka sťaby z encyklopédie Helouvínskych masiek.

A tematicky pre vás aj piesenka:
Blur - The Universal