Free Lines Arrow April 2013 | ♥ D.

Everybody starts to swing!

Nechcem to tu nechať zomrieť, to nie. No napriek tomu, že mi na mozgu prerýva brázdu asi milión nápadov (neviem, kde by som brala tieto bizardné slovné hračky nebyť našej slovenčinárky), nemám ich ako zachytiť. No prevrat sa už chystá, môj objektívčok je už na ceste niekde možno nad atlantickým oceánom,alebo v nejakej továrni alebo čo. Teda ako, aby sme si rozumeli, objednaný je! Ešte keby som tak našla nabíjačku, ktorá je nezvestná už asi mesiac..
Poznatky týždňa:
  • "Tu (v Amerike) prídeš do Mekáča, náhodou sa obleješ kávou a hneď ti dajú milión" - Pani Gajsenovcová
  • "Silonky sa opravujú zásadne lakom na nehty" - čo ťa v detstve naučia..
  • Hrča na nohe, modrina na zadku, tak sa ja, vážení, cítim po piatku
Neviem čím to je,ale tak nejako intenzívnejšie vnímam tento svet v poslednej dobe. Všímam si všetky detaily a príde mi to ohromné celé, lebo svet je strašne super..
Priblížim vám aspoň jeden highlight, ktorý zmenil môj svet nachvíľu zas:
Je streda, bezchybná modrá obloha, štvrť na tri, idem zo školy, vonku je tak horúco, že mám taký z tých pocitov ako keby čas stál. Zrazu prechádzam okolo domu umenia (to je také, kde sídli  štátna filharmónia KE). Z okna sa rozlieha melódia,ktorá dokonale zapadá do tohto prostredia aj s celým tým zastaveným časom. Poviem vám to takto narovinu a vo všetkej úprimnosti, doteraz som veľmi nemusela dychové nástroje, no toto.. Strašne som si priala,aby som si vedela tú melódiu čo tam niekto vytruboval nahrať do hlavy.  Alebo aspoň presedieť minimálne celý deň v tomto časovom vákuu..
Nestalo sa, ja som sa teda pobrala na električku a asi po minúte ľahkej chôdze od miesta impresionistického počinu ma zastavila veta: "Do you speak english?". Of course, I do.. Takže som parkovala maďarom auto cez sms parking a myslím, že s maďarským mobilom som zažila z tejto trojice najväčšiu jazykovú bariéru, čo ma však teší, veď kto už má po dvojhodinovke angličtiny a prípravy na maturitu ešte aj reálnu nesimulovanú simuláciu!
Ale okrem zvukových impresií má strašne dojímajú aj tie zrakové, však to je krása, to jaroleto čo tu máme! Cítim sa ako sfetovaná svetom, keď vidím tie kvitnúce klišéčerešne.. O tom, že keď vám na nohu sadne lienka, o tom ani už nepokračujem radšej. :D
No ale dosť bolo asi, už toto čo som tu napísala mi pripadá ako keby som si niečo šľahla,ale verte že nie, proste.. life happens.
Okrem iného, včera bola jedna z milión retroparties v Tabačke, nejako ma nevzrušuje, no potom človek zistí vďaka eventu,že bude SWING TIME a ja cítim ako mi krv prúdi zas v žilách. A teta Keely Smith mi tu do toho spieva,že everybody starts to swing a ja ako typická žena už viem čo si oblečiem! Joj taká radosť roka, si neviete predstaviť! Mám taký pocit, že som sa narodila v zlom storočí. Okej, až teraz končím s mojím vitalizmom a ukážem vám aj nejaké pikčrz z môjho instatisíckilogramu,  keby sa vám toto nechcelo čítať.
Užite si víkend aj ja si idem, čús!

konečne si zas hrám a robí mi to radosť / deň narcisov / fotogenický kakaovník

Som žena a preto:

- sa pri prechádzaní cez cestu pozerám na obe strany aj zo trikrát, hlavne keď je to jednosmerka
- nemám orientačný zmysel
- si môžem dať ružovú sukňu a nikto sa nad tým nepozastaví
- mám vždy aspoň týždeň v mesiaci stále pravdu
- ma dojímajú štaniatka, zajačiky, koníky, sobíky, hrošíky.. kadejaká zver a niekedy to nepriznám
- som multifunkčná (zvládam až 5 činností simultánne = žena lvl. 500)
- vrhnem nenávistný pohľad keď nejakú vidím odetú v niečom, čo vlastním aj ja - z princípu
- neviem čo chcem, nikdy a možno už len tiež z toho princípu
- si pri sprchovaní čítam etikety šampónov (a uisťujem sa ako dobre mi to spraví na vlasy)
- vlastním krikľavo-červený rúž aj keby som ho mala mať na sebe len trikrát za život
- ma obchádzajú logické zákony
- dramatizujem a fantazírujem
- ťahám dvere napriek tomu že prečítam tlačiť (ale v tom som sa za posledné roky zlepšila)
- so sebou nikdy nebudem spokojná


Ale pamätajte, nikdy nie je tak zle aby nemohli vypnúť teplú vodu.
Hezký den!Zderivovaná životom.

V jednej chvíli neviem čo je horšie. Či dvetisícdňová zima alebo fakt, že vonku je tak krásne a ja sa musím učiť. Teda nemusím, ale mala by som. Lebo nebytie nemôžeme myslieť. A myslenie a bytie sú totožné. Teda kogíto aj ergo a suma summárum, viem také veľké nič. Stále je však lepšie vedieť,že nič neviem ako nevedieť,že nič neviem. Fejsnúť fakty a urobiť so sebou niečo.
Doplnok k jari v množine ročných období:
- jar sú prvé fialky (klišé jari hneď po rozkvinutých čerešniach,ale potešilo ma, keď som ich zočila na typickom mieste ako každý rok)
- jar je keď na vás hvízdajú z lešenia, to človek po tej zime aj zabudne na také fenomény
- jar je keď je derivácia rovná nule čiže funkcia je podozrivá na extrém a "poď moja zlatá vyšetrím Ťa či si extrémistka"
Nevylučujem, že mi to lezie na mozog tak ako nepopieram,že nelezie. Čaute.

I will shit on everything you love.

Jar je keď
- si na seba vezmete iba jedny silonky
- okolo vás preletí čmeliak
- hrmí
- vešiate sieťku na okno
- máte chuť zas maľovať
- sa slamený klobúk a nízkonákladová obuv presúvajú zo skrine do chodby

Tak je to teda aspoň u mňa, čo vy? 

Sa zachová navždy a ešte ďalej!

A možno aj vďaka parádne odvedenej práci kameramanov! Už ako som videla Jakubove video zo stužkovej pred rokom, vedela som, že také chcem aj pre nás! No ukážem teda aj vám, lebo možno to čaká práve aj vás o pár mesiacov, či nebodaj sa idete svadbovať a tip na dobrého kameramana sa vždy počíta, nie? Lebo takú kvalitu za takú príjemnú cenu..
Ja osobne som náročný div(i)ák no toto je okulahodiace. Všetky tie detaily. Joj veď si pozrite sami, čo tu budem obkecávať. Lepšie raz vidieť ako stokrát počuť.
 Takže ak chcete aj vy také superské video (teda toto je len zostrih), tak si čeknite ich fb a ďalej si myslím že už trafíte! A keby nie, tu je web!
(Dokonca v originálnom videu únosu triednej knihy sme mali piesenku od Of Monsters and Men čo mňa tak osobne potešilo^^)
A nie niesom podplatená, iba nadšená!

Dirty Paws.

Zo života:
- Nikdy neodsudzujte niečo, čo ste nevyskúšali a nikdy neodmietajne niečo, čo ste ešte neochutnali!
Najlepší pocit je výjsť zo zubnej ambulancie po preventívke bez ujmy a kazu - like a bus!
Najhorší pocit je uvedomenie si hodnoty času a že už len mesiac do maturity, au.
Neopravujte čo nie je pokazené.

Najprv som nechcela hneď takto na vás vybafnúť fotky temer totožné s tými predošlými a som si aj myslela že všetky sú total zlé, že ich tu nedám, no pár klikov vo fotošoku urobilo minizázrak a snáď sa na ne dá kus aj pozerať.
Čelenôčka je DIY a kedže som doma mála roztrhnutý náhrdelník a akurát i vyšiel tento článok, netreba vám asi dvakrát hovoriť ako to dopadlo, však vidíte.
Komentáre k minulému článku ma fakticky straašne milo prekvapili, že i z radov anonymných toľko teplých slov sa mi dostalo, zahrialo ma až. :}
Rada by som vám toho povedala aj viac, ale utekám do školy! Snáď nabudúce. Čús!

Of Monsters and Men - Dirty Paws


Smashed birds.

Najradšej mám, keď sa nemusím nijak tváriť na fotkách. Mám pocit, že to proste nezvládam, prejavovať akože emócie a také. Proste to nejak neviem. Vlastne mi to asi nejde ani v normálnom živote a preto je môj výraz taký, že si až niektorí možno aj pomyslia že som smútko od prírody alebo čo. Ťažko povedať kde je pravda. Každopádne, včera mi bolo umožnené tváriť sa nijako (čiže pre mňa prirodzene) a bolo to super! Síce v tom počasí by som sa asi ani nijak inak tváriť nedokázala. Možno to tak nevyzerá, no VKV (Košičania vedia) dunel ostošesto a ja som si vyskúšala nehostinné podmienky sťa modelína.. Prežila som to a zatiaľ nemám západ priedušiek, takže som obstála a to sa vždy ráta, nie?
Tuto je iba prvá časť fotiek, keď som mala na sebe ešte (!) košeľu, zámer bol však úplne iný, no mám pocit,že ten 'zámer' nafotíme ešte raz keď nebude -1000°C a nárazový vietor 6467 km/h. (Nie, nefotila som hore bez!)
Okrem tejto strastiplnej príhody dňa dávno minulého aj nad inými vecami sa zamýšľam. Že mi príde divné upravovať svoje fotky už, svojho času to bola taká rutina, že som to neriešila a nejako som sa od toho odosobnila. Stokrát radšej by som však bola za hľadáčikom ja a niekoho pocvakala a potom sa vytešovala z toho vo fotošope. Neviem no,asi som už zostarla. [Nikdy. :D]
Ale dosť o mne, čo vy? Rada čítam vaše komentáre, človek sa dozvie super veci niekedy, nie len že má vlasy a oči, a nohy a ruky ale také perličky zo života či tipy a triky. Možno aj to je tým čo ma ženie do ďalších článkov. Povedzte mi dačo pekné či škaredé, krátke či dlhé, obohacujúce alebo povrchné.Teším sa na to!
Viete prečo? Lebo vy a ja sme dvaja, nech je to tu či tam! Okej, dosť.. :D Viac k tomu nedodám!
P.S.: Dík za tip na šatičky, objednané a putujú ku mne už! :}

Soley - Smashed Birds
 

Klub anonymných nešopaholikov.

Predvčerom som navštívila naše preslulé obchodné centrum Optima. V poslednej [veľmi dlhej]  dobe to nerobím často, lebo no priznajme si, môj šatník veľa znesie, ale Narnia to ešte stále nie je. Sebazapieram a módne sa rúham, áno to som ja. Dominika nových dní. Predvčerom som prišla do H&Mka a videla tam fakt super bodkované šaty. (Vypozorovala som,že to boli asi tie isté šaty čo má aj slečna čo poosuje oblaky) No povedala som si:
"Nepotrebuješ ich!"
Clivo som ich položila nazad, zakývala na rozlúčku. Hodilo by sa aj zašeptať "Nie som pre vás dosť dobrá" alebo "Zaslúžite si lepšiu", no nechcela som to takto ešte viac dramatizovať a vyklišovať, beztak to už vyzerá celé ako scéna zo Shopaholičky. S rozdielom,že ja som úspešne vzdorovala a takto mávala ešte aj klobúku, taške, topánkam a iným. No nie je to prvý takýto môj incident, asi pred troma mesiacmi som takto mávala super svetru čo som si obzerala v GATE možno aj tri mesiace dopredu. Lebo ono pravda je taká, že s mojím šatníkových rezervoárom by som sa asi vedela obliecť aj pol roka tak, že by som mala na sebe stále niečo iné. Možno aj viac, ktovie.

Tí,čo sledujete aj instadekagram mi možno teraz chcete odporovať, minule som tam zavesila novú aktovku, ale to považujme za výnimku! To bola výhodná kúpa a keď niečo také vidíte v obchode, to sa tam proste nenecháva ešte keď máte 25% zľavu! I keď aj tej som najprv odporovala, povedala jej že ju nepotrebujem no keď namňa pozrela tými smutnými vreckami, bolo rozhodnuté.

Okrem toho som si povedala, že budem nosiť od jari (citeľnej, nie kalendárnej) sukne a šaty 25 dní do mesiaca a tých 6 dní si nechávam do rezervy pre nepriaznivé stavy. Však vy viete prečo. Napríklad, že sa mi nebude chcieť! :D  A kedže internetový priestor je neobmädzený, obkukávať môžem koľko chcem. Teda vrámci slušnosti a dostupného webového priestoru. Preto višujem vám v tieto sviatky môj vlastenecký višlist.Okrem toho, neviete mi poradiť kde zoženiem čierne oxfordky za fajn cenu? Viem, čo som napísala vyššie,ale čierne oxfordky sú pre mňa základ a moje už majú dieru vychodenú a mamča sa vyhráža, že mi ich vyhodí keď budem spať. Takže treba sa zásobiť,lebo čo ak!   
A taktiež také biele čipkované šaty ešte niekde mimo šíinsajd, kebyže máte nejaký tip tak uvítam.:}
Doskakavenia!
Dodávam,že nikto ma nepodplatil aby som tu propagovala ich vecičky, ani ešopy ani kancelária prezidenta jedného či druhého (ak ide o tú trikolóru.) :D