Everybody starts to swing!

27 apríla

Nechcem to tu nechať zomrieť, to nie. No napriek tomu, že mi na mozgu prerýva brázdu asi milión nápadov (neviem, kde by som brala tieto bizardné slovné hračky nebyť našej slovenčinárky), nemám ich ako zachytiť. No prevrat sa už chystá, môj objektívčok je už na ceste niekde možno nad atlantickým oceánom,alebo v nejakej továrni alebo čo. Teda ako, aby sme si rozumeli, objednaný je! Ešte keby som tak našla nabíjačku, ktorá je nezvestná už asi mesiac..
Poznatky týždňa:

 • "Tu (v Amerike) prídeš do Mekáča, náhodou sa obleješ kávou a hneď ti dajú milión" - Pani Gajsenovcová
 • "Silonky sa opravujú zásadne lakom na nehty" - čo ťa v detstve naučia..
 • Hrča na nohe, modrina na zadku, tak sa ja, vážení, cítim po piatku
Neviem čím to je,ale tak nejako intenzívnejšie vnímam tento svet v poslednej dobe. Všímam si všetky detaily a príde mi to ohromné celé, lebo svet je strašne super..
Priblížim vám aspoň jeden highlight, ktorý zmenil môj svet nachvíľu zas:
Je streda, bezchybná modrá obloha, štvrť na tri, idem zo školy, vonku je tak horúco, že mám taký z tých pocitov ako keby čas stál. Zrazu prechádzam okolo domu umenia (to je také, kde sídli  štátna filharmónia KE). Z okna sa rozlieha melódia,ktorá dokonale zapadá do tohto prostredia aj s celým tým zastaveným časom. Poviem vám to takto narovinu a vo všetkej úprimnosti, doteraz som veľmi nemusela dychové nástroje, no toto.. Strašne som si priala,aby som si vedela tú melódiu čo tam niekto vytruboval nahrať do hlavy.  Alebo aspoň presedieť minimálne celý deň v tomto časovom vákuu..
Nestalo sa, ja som sa teda pobrala na električku a asi po minúte ľahkej chôdze od miesta impresionistického počinu ma zastavila veta: "Do you speak english?". Of course, I do.. Takže som parkovala maďarom auto cez sms parking a myslím, že s maďarským mobilom som zažila z tejto trojice najväčšiu jazykovú bariéru, čo ma však teší, veď kto už má po dvojhodinovke angličtiny a prípravy na maturitu ešte aj reálnu nesimulovanú simuláciu!
Ale okrem zvukových impresií má strašne dojímajú aj tie zrakové, však to je krása, to jaroleto čo tu máme! Cítim sa ako sfetovaná svetom, keď vidím tie kvitnúce klišéčerešne.. O tom, že keď vám na nohu sadne lienka, o tom ani už nepokračujem radšej. :D
No ale dosť bolo asi, už toto čo som tu napísala mi pripadá ako keby som si niečo šľahla,ale verte že nie, proste.. life happens.
Okrem iného, včera bola jedna z milión retroparties v Tabačke, nejako ma nevzrušuje, no potom človek zistí vďaka eventu,že bude SWING TIME a ja cítim ako mi krv prúdi zas v žilách. A teta Keely Smith mi tu do toho spieva,že everybody starts to swing a ja ako typická žena už viem čo si oblečiem! Joj taká radosť roka, si neviete predstaviť! Mám taký pocit, že som sa narodila v zlom storočí. Okej, až teraz končím s mojím vitalizmom a ukážem vám aj nejaké pikčrz z môjho instatisíckilogramu,  keby sa vám toto nechcelo čítať.
Užite si víkend aj ja si idem, čús!

konečne si zas hrám a robí mi to radosť / deň narcisov / fotogenický kakaovník


 trošku z foodporna
nezničitelný hamburgerčok / káva - my new best friend.. teda pardón, to je silné slovo,že káva, ale tak no aspoň pseudokáva.. ale fakticky mi to zdravotne pomáha / fotogenický kokosovník

 moje jediné tri fotky o zrkadlo.. Ale to keď človek chce ukázať, že sa neoblieka premyslene len vtedy, keď sa ide fotiť na blog! :D
A potom chce ešte človek ukázať, že má nový bodkovaný kryt na mobilčok!

límečky / puzdierka na čočky, ak niekto chcete a ste z KE alebo vám nebude vadiť poštovné, mám ich doma 10 a piatich som ochotná sa vzdať.. možno aj 6! / instantná láska

  
dačo / tričečko, ktoré ste už videli v tomto poste / to je tak, keď si človek kúpi nový rúž

Nový muž v mojom živote / To viete, aj v dnešne dobe sú ľudia, ktorí si musia čizburger zohrievať na peci a ešte neboli v modrom z neba! / Už aj Fedex ma má na svojej čiernej modro-červenej listine,alebo aj keď "dostanete hrachovú polievku" od kuriéra, že nezdvíhate telefón 

 Informatika: "Spustite prezentáciu  a vyskúšajte si ručné zvýrazňovanie zeleným zvýrazňovačom": Challenge accepted! / Môj telefón a jeho drsný bokeh / Špak som z fotky vyrezala.. úprimnosť nadovšetko

You Might Also Like

25 comentários

 1. Fotky sú dokonalé...najmä tá s rúžom a v ružovo-čiernych šatách!Páčia sa mi popisky :D Špak klišéčerešne a pod... :D
  Držím palce pri maturách, ja mám strašne rada ak mám príležitosť s niekým komunikovať v cudzom jazyku ♥

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. vďaka i za palce, budem potrebovať :D a ja tiež som bola happy z toho,ale prv taký šok :D

   Odstrániť
 2. zase raz vtipne a zaujímavo napísaný post :)
  je možné že som ťa vo stredu alebo štvrtok videla ráno v 71 ? :D (dúfam že ano lebo hoci to bolo len zazretie mala som pocit že som videla naživo celebritu :D)
  V.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. oo vrelá vďaka :}
   ale asi ťa sklamem, že som to nebola ja, lebo do školy nezvyknem chodiť trolejom, iba zo :D
   ale tá celebrita ma pobavila.. :D

   Odstrániť
 3. Strašne, strašne veľmi milý post!:)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. odkial mas prosim ta tie tricka s limcekmi? :)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. ten impresionistický pocit poznám...pre mňa je to také zhulenie detailmi a atmosférou :D

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Aj ja som v poslednej dobe rada za tento divný svet. Asi to bude tou polročnou zimou. Nebola by som to ja, ak by som nereagovala na jedlo. Jedlo! Výborne vyzerá. Ten cheesburger na peci ma pobavil, ale je to super fotka. Límčekové tričká sú fascinujúce. Pekné fotky a milujem tie popisky k nim.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. hej tiež si myslím, že tá storočná zima sa musela nejako prejaviť...
   a ďakujem!

   Odstrániť
 7. Jako vždy krásný článek i fotky!:)
  a super poznatky!:D

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Ahaha ty šlahnutá, krásne si napísala :) ja sa po tejto zime tiež cítim jak žena s nalomenými hormónmi, ktorá by plakala pri každej rozkvitnutej snežienke :D náhodou ale také malé radosti sú krásne :) ja ich mám rada :)
  Bože zas ten holub!!! Milujem to tričko :D :D :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. žena s nalomenými hormónmi, to si teraz vystihla. :D že exactlich!
   a ja tvoje komenty milujem! :D

   Odstrániť
 9. "Svet je strašne super", to je fajn zhodnotenie, to sa nedá povedať v akejkoľvek chvíli :-D. Veľmi sa mi páčia tie tvoje citoslovcia hamburgerčok, mobilčok... už som išiel čítať rúžčok :D, super je to!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. no dá sa povedať hockedy, záleží od uhlu pohľadu! :D
   haha rúžčok :D

   Odstrániť
 10. si šialenec... ale páčiš sa mi :)

  OdpovedaťOdstrániť
 11. To Tvé psaní je dokonalé! Kdysi jsem byla taky takové střevo, ale když člověk musí "řešit život", pak najednou všechno vidí víc prakticky a pak to už na romantické psaní není čas :-)

  WorldByBella

  OdpovedaťOdstrániť
 12. i will really like you to post in English because i don't understand you own language.but all the same i love the formatting of your blog and how it is organized,keep the good work

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. thanks dear, I really appreciate your comment, check http://dominica.glamourness.com if you want to, there are some articles from this blog in english!

   Odstrániť
 13. ja tak milujem tvoje články! a ten rým s piatok, ten ma dostal! :D.

  Kejmy ♥.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. konečne niekto ocenil moje rýmerčenie :D
   ďakujem! :D

   Odstrániť

Ďakujem za komentár, všetky si čítam a na všetky aj odpovedám, niekedy mi to trvá dlhšie, ale raz napokon vždy odpoviem. : )

Maj pekný deň bytosť!

Instagram