Free Lines Arrow June 2013 | ♥ D.

Antidepresivní rybička.

Pred pár dňami som absolútne nemala potuchy, že kde sa podejem cez leto okrem festivalu a ono sa to urobilo samo všetko. Nejaké tie dovolenkové destinácie zo dve, letné kiná, páru pracovných príležitostí, stretnutia sneženek po 25 roku a tak.
Dnes končí aj moje trápenie, ktoré som si ako správny duševný.masochista naložila a to urobiť druhý cisco semester za 8 dní. (9 lekcií, 9 tesov+záverečný) Nie je to nezvládnuteľné,ale už sa teším,že je koniec a jediné čo budem najbližšie dva mesiace študovať budú asi etikety na šampónoch pri sprchovaní alebo etikety na osviežovačoch vzduchu pri.. No to je nepodstatné.
Pred odchodom sa ešte ozvem, takže sa nelúčim nadobro. Ale mi povedzte, kúpila som ten jednorázový DM foťák, nemáte niekto nejaké skúsenosti s ním? Tipy a triky?

"Už nikdy nechcem prísť o spomienku na nikoho."

 ...a utečie našim ušľachtilým myšlienkam,
    ktoré sa v župane mocú po izbe
    a bezmocne hľadia,
    ako im čriepky slávnych metafor
    kvapkajú,     
    kvapkajú do papúč.
                                                        (Mihálik)
Príliš veľa veľkých, ba až priveľkých slov som vstrebala za tieto dni na to, aby som dokázala alebo chcela písať o svojom. Inokedy!

Logické okienko.

Zmiloval sa, kábel sa nadomnou zmiloval. Alebo ani nie, využila som poznatky zo života a aspoň nachvíľu spojazdnila ten diablov prístroj.

Logika:
A: Chcem cukrovú vatu.
B: Ja nechcem, sa zababrem.
A: Práve preto...

Práve preto,že nepočúvam rady druhých som schytala modrý lep do vlasov. No a práve preto som sa zababrala kde sa dalo, ruky, nohy, nos,ucho. Pozitívum: Modrá je dobrá!

Ku návratu vody do mesta: Páčila sa mi myš.lienka. Sprvu keď som videla ničnehovoriaci plagátik som sa čudovala čo zas za výmysel. Ako chcú akože vrátiť vodu do mesta? {Pravdou je,že som si o tom nič nezisťovala tak preto taký prvoplánový pohľad na vec} No potom keď sme precházali cez Mlynský náhon, kde kedysi pradávno prúdila voda (ešte vživote som po ňom takto nekráčala), celý ten koncept namňa doľahol i s jeho myšlienkou a prišlo mi to skvelé. Okrem definície myšlienky zo stránky, ohromujúce bolo čo sa im/nám/ľuďom všetkým podarilo vytvoriť. Bez veľkej námahy, len svojou účasťou, zvedavosťou, chôdzou. Prúd ľudí. Húfy ľudí prúdili sem a tam, tam a sem a konečne mi niečo z tých akcií EHMK dalo zmysel... (btw, Muselo to byť pekné keď sme v Košiciach mali real Benátky. :})
Boli ste niekto?

The Virgin Notebook Suicides.

Okrem bežných melodrám môjho života, ktoré prebiehajú permanentne na pozadí (alebo aj procesy, ktoré len zbytočne zahlcujú môj mozgový procesor..) riešim problém dňa: Umiera mi notebook. Pomaly ale isto, zmieta sa v agónii, vrčí namňa. Takže frekvencia a kvalita budúcich článkov počnúc dneškom je diskutabilná.
- Ďalšia kauza, (nie však tak dramatická ako umieranie notebooku) na protest som si uťala z vlasov a teraz stojím na prahu otázky či uťať ešte viac alebo sa s tým proste zmieriť. Povedzte mi..
- Pozitívno: rozhodla som sa. Neviem či dobre a ešte to nie je oficiálne spečatené, ale snáď ma už nikto v tejto veci nezneistí.
- Ak dropbox dá, najbližšie vám ukážem fotky zo včera ako sa voda prinavrátila do mesta cukrová vata prinavrátila do mojich vlasov.
- Keby som však mala zhrnúť moje dni, vôbec to nie je špatné. Mám prvý Cisco certifikát (watch out namňa), dočítala som prvú Annu K., robím si playlisty na každú príležitosť, mám poriadok v skrini a živote, nemaľujem sa a je mi dobre, *zažívam veci ktoré neradno písať,lebo by stratili na čare*, neviem aký je dnes deň v týždni, na hlave nosím kvety a jednoducho - mám sa krásne a píšem básne blog.
Ako vy?

Malinové soirée.

Deň s m-lle Andreou. Človekom, ktorý ochotne ponesie so vztýčenou hlavou aj váš roztečený chemopren a statočne znáša nechápavé pohľady v reštauračnom zariadení, požičia vám dokonca aj teplú vodu keď treba a dokáže pomenovať váš strastiplný životný osud jedným slovom [ktoré si nechám pre seba pre dobro všetkých]. Ak by som to mala zhrnúť: Blázon k bláznovi sadá, rovný rovného si hľadá!

VIDEO - Daydreamer.

Som si povedala,že takto autenticky to tu pridám o 4:53 lebo sa to aj hodí. Dnes zomňa bude veru riadny daydreamer,kedže snívanie cez noc som prepásla. No ale tak odolajte takému sladkému hlasu Emiliany Torrini, keď vám povie,že let's stay awake before the birds, before they all wake up.
Ku menej poetickým záležitostiam: nejdem sa sťažovať, veď to už poznáte. Klasická klasika, môj večný problém, ktorý sa snáď za tri mesiace vyrieši. Ono to však má aj nejaké výhody, ten abnormálny nevýkon mojich strojov. Počas jedného renderu minividea som stihla dať tri strany Anči Kareniny, takže určite je to prospešné pre duševný rozvoj a tak.  A ešte to pestuje trpezlivosť do neslýchaných extrémov.
  Ak by to niekoho zaujímalo tak: Čipkovaný vršok: Chicnova [výhra u Mliečnejženy v giveawayi], čelenôčka: Vulpecula, Rúž: Oriflame

A kedže všetky vtáky, zore a električky sú už hore, tak ja zas idem (spať).  Aj ked táto forma antikoncepcie voči tak nenávidenému pondelkovému vstávaniu nie je zlý nápad, no predsa. Vám pekný pondelok prajem!

Perks of being Wallpaper.

Prijatá. 
Čierne na bielom, podtržené, zarovnané na stred, oparagrafované paragrafmi od výmyslu sveta.
Ono by to bola inak radostná správa, veď kto by sa netešil, že má vystarané o takmerblízku budúcnosť. Koho by nepotešila tá istota, že môže užívať život aspoň nachvíľku s pokojom v duši. Dni, keď ani do tej školy chodiť nemusíte,ale viete,že na vás už niekde za rohom čaká. Ono je to vždy lepšie,keď vás čaká za rohom škola ako úrad práce. Možnože nie,ale pre mňa v tomto štádiu rozhodne áno.
Problém nastáva vtedy, keď vám príjmu na obe možnosti, ktoré ste zvolili a ani z jednej nemáte v žalúdku motýliky a netešíte sa ako budete napĺňať jej študijný plán. Nie je to síce také strašné, možno to bude dokonca fajn. Ale treba urobiť decision a ja som nikdy nebola ten typ čo sa vedel rozhodnúť hneď. Tu a teraz.
To je/bolo stále: čokoládová alebo vanilková, poštová alebo šrobárova, imaginácie alebo filmový festival, spánok alebo ponocovanie, Mihálik alebo Tolstoj, učenie na maturitu alebo Swing Time, nohavice alebo sukňa, poriadok alebo inteligentný chaos. To, čo spôsobuje tento neduh v mojom osobnom živote ani nebudem vyfarbovať. No vraj každé rozhodnutie, ktoré spravíme je správne. Ťažko sa mi však tomu verí pri otázke: "Hospodárska Informatika alebo Kybernetika?"
Ak mi niekto prezradí správnu odpoveď, budem najšťastnejšia.

Takú peknú piesenku som dostala,že tu musí byť:

DIY VIII. - Farebný svet v hrsti.

Nebol to môj nápad,ale keď už som sa s tým tak natrápila, povedala som si že to tu zverejním. O čo vlastne ide? Ťažko to nejako nazvať, hlavne ak si prezriete ingrediencie nie je to práve najtypickejšie čo sa dá doma vytvoriť, no poďme na to:
Nudné slúchadlá nebudú problém, zažehľovacie korálky majú napr. v Dráčiku a niečo na rezanie snáď tiež zoženiete.

Ópium.

Všetko je tak ako má byť. Slamený klobúk slamuje, vlčie maky vlčia, film vo foťáku sa pretáča a zbytočné myšlienky absentujú.
Tak prosté-
Pekný pondelok aj vám!

Hammock - Breathturn

Leto chutí ako:

- čerešňové pivo v nedeľu
- prvá varená kukurica na Hlavnej
- cukrová vata z kolotočov
- zmrzlina o jednej ráno na streche garáže
- odpustené prijímačky na výšku
- palačinky s domácou parížskou šľahačkou od mamči
- arašídy v čokoláde - všade,vždy a veľa
- croissanty o štvrtej ráno na schodoch random bloku
- hnusná studená čokoláda z čajovne, ktorej jedinou devízou je šľahačka
- jahodovomätová vodná fajka s Painterom
- malinový cheesecake na raňajky
- kruhy (v preklade z mamkovčiny: donuty)
- jahody so šľahačkou a live prenosom viedenskej filharmónie v Schönbrunne
A to ešte len začalo..
(Keď to takto čítam, je to riadne vyšľahačkované, no neviem nájsť ekvivaletné synonymum šlahačky tohto slova, je vôbec nejaké?)


Keď sme fotili tieto fotky,to som ešte netušila,že nerobím prijímačky tak prosím zoberte si nejaký ten ohľad na moju neentuziastickú tvár.