8 tipov na spásu duše I.

01 augusta

Nie, nerozhodla som sa rozšíriť pole pôsobnosti o religionistiku, no povedala som si, že keď vás tu už toľko zanedbávam (a vy ste mi napísali také pekné komentáre k minulému článku), tak nech z toho kliku čo ste mi dnes obetovali i vy máte nejaký osoh.


Bez ďalších zbytočných rečí poďme rovno na to:


Štýlový biely králik ma neprestáva uchvacovať už hodne dlhú dobu. Za jemnými fotografiami určite nezaostáva ani text a tak sa každá návšteva tohto vizuálne vyšperkovaného blogu končí estetickým uspokojením.Poznáte PATATAP? Ja som to objavila počas prokrastinačných fínskych chvíľ a veru nič nie je zaujímavejšie ako patatap práve keď máte písať 30 stranovú analýzu. Kedže momentálne školu nemá asi nik, verím, že nebudem obvinená z navádzania na zlé chodníčky. 
Skúste si to aj do nejakej vašej obľúbenej songy,alebo proste len tak.A potom že je ťažké vymyslieť niečo, čo tu ešte nebolo. Tumblerský page CATFINNISH váš učí fínskemu jazku i reáliám skrze vtipné klišé fotky mačiek hodné danej témy či slovíčku. To nevymyslíš, to môže napadnúť len fínovi!O tom, že na rodnej hrude kamenistej máme veľa šikovných ľudí nemožno pochybovať, čoho dôkazom (aspoň pre mňa) sú QUAPPE Accessories, ktoré obkukávam už nejaký ten piatok. Na ľudové motívy mám slabosť a táto konkrétna farebná kombinácia je viac než aestheticky lahodná.Tracyho Tiger od Williama Saroyana je malá milá knižka, ktorej odvážne priradzujem prívlastok Malý Princ 21. storočia. Rozprávka pre dospelých o tigrovi, ktorý bol vlastne čiernym panterom, no nie tak celkom.Ak chcete potešiť kreatívnu dušu, sestru, vystresovanú kamošku, zaneprázdnenú krstnú, sesternicu z ôsmeho kolena ba či dokonca SEBA, the MINDFULNESS COLOURING BOOK od Emmy Farrarons je originálnou alternatívou ku bežnej knižke. Nemáte čo pokaziť, zatiaľ čo nevhodným výberom literárnej knižky možno obdarovaného priviesť do ďalekosiahlych rozpakov. Táto omaľovánka pre dospelých nerobí rozdiely a určite ukľudní nejednu uponáhľanú dušu. Chcete vedieť tajomstvo? Tá moja už je na ceste!Keď sa ma T. minule pýtal, či existuje niečo z odevného priemyslu, čo mám vyslovene-že vyhliadnuté, nevedela som odpovedať. No keď som sa nad tým tak spätne zamyslela pár dní dozadu, určite by to bola ODIVI sukénka (4.8. mám meniny moji drahí keby niečo haha), ďalej napríklad taká kožená CIPRIAEPISTACCHIO aktovka od Elajediova, nad ktorou sme so sesterkou ohkali akonáhle mi vyskočila vo fb feede, by mi nevadila. Okrem iného už hodne dlhú dobu na instadekagrame okukujem dva profily s handmade spodným prádlom a to OhSoLovelyIntimates a HopelessLingerie a tajne dúfam, že Smelému raz dôjde, že ho na tých fotkách neoznačujem kvôli polonahým slečnám. Moje bystré oko taktiež striehne na pseudobralet s criss_cross chrbtom či dámičkovské sandálky, ktoré majú aj v nude a tým podporujú moju vrodenú nerozhodnosť. Ah ženská!


Susanne mi odporučila moja najobľúbenejšia architektka ešte keď som bola vo Fínsku a odvedy sa jej neviem dopočúvať. Keby Susannčita vedela, na koľko skúšok sa somnou učila, možno by ju aj potešilo, aké má hlboké edukatívny vplyvy. Najviac mám obpočúvaný prvý album, kde ma očarila tým, ako esteticky vrieska. Skladbička Meditation in an emergency je zas bez spevu, no veľmi mi pripomína Corelliho zmiešaného s Čajkovskym a ešte dakým. No proste veľká kvalitka pre moje uši. Samozrejme, treba mať na to i náladu, však sa chápeme.


A čo vy? Čo by ste mi odporučili? Knižku, blog či lokálneho umelca, sem s nimi! Možno vám to o mesiac zasa oplatím!

You Might Also Like

13 comentários

 1. Zo Susanne sa tu roztápam ako maslo :3

  OdpovedaťOdstrániť
 2. snad vo vsetkom mi hovoris z duse ♥ a na tu finsku vtipnu stranku sa musim kuk :D

  OdpovedaťOdstrániť
 3. úplne súhlasím so všetkým! :)

  Izabella | my diary /klik/

  OdpovedaťOdstrániť
 4. to read: Zazie v metru od Raymonda Queneau, ak si ešte nečítala! :) to listen to: Paris combo
  Inak skveléé tipy, už si tu na tom "ujíždím" a na tie folk náhrdelníky pozerám tiež už dlhú dobu, sú krásne. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Blog čítam, hudbu počúvam ♥ Ďakujem za ďalšie tvoje tipy!

  OdpovedaťOdstrániť
 6. tie omaľovánky pre dospelých si chcem aj ja kúpiť a hlavne počas školy, lebo tak nejako cítim, že budem veľmi potrebovať trochu vypúšťať stres :D

  www.beautiful-savage.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. presne toto, a hlavne neodlúčiteľný spoločník na prednášky! :D to sa na ne normálne budem tešiť

   Odstrániť
 7. Zbláznila si sa!!! už 25 minútu ťukám do klávesnice a peckujem si to tu

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Told u!
   A v druhej časti mám pripravené ďalšie :DDD

   Odstrániť
 8. Jů, ráda spasím duši i všem, kterým o mne povídáš! :) Děkuji za zmínění, milá, moc mě to potěšilo. A skvělé tipy - na Odivi sukénku si pomýšlím už spoustu dní. :)

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za komentár, všetky si čítam a na všetky aj odpovedám, niekedy mi to trvá dlhšie, ale raz napokon vždy odpoviem. : )

Maj pekný deň bytosť!

Instagram