Olaias

18 marca

Hovorí sa o tom štokholmskom, berlínskom a kadejakom, ale málokto spomenie to lisabonské. Kedže som v lisabonskom metre za ten rok strávila neprimerane veľa času, v istom bode som ho začala navštevovať cielene. Cielene za účelom zdokumentovať moje vizuálne najmilšie stanice. Bola by škoda, keby sa to stratilo v nekonečne môjho tumbleru, a tak hádžem.


 OLAIAS 
 A linha vermelha 
Stanica, na ktorej spočal môj zrak vždy ako som išla na letisko alebo z letiska lebo popravde, ak tam človek nebýva, radšej nevyhľadáva dôvody, aby musel tieto končiny navštíviť. Lisabončania sa smejú, že Lisabon je iba po Chelas (to je stanica asi druhá po Olaias) a že ďalej je to riadna divočina. Keď som išla fotiť tento futuristický skvost, v ktorom by sa kľudne mohla natáčať filmová adaptácia nejednej scifi ságy, už som len čakala, kedy spoza rohu vybehne dajaký mechanický ohař. V čase, keď som to fotila bolo na stanici až vražedne málo ľudí, no aj koľko krát som išla cez ňu, nebolo to o nič plnšie. Taká vyprahnutá oáza architektúry.

You Might Also Like

7 comentários

 1. Presne ako píšeš, úplne ako z nejakého filmu.
  No vyzerá to dobre, mne sa to páči :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. aj mne! vzdy som vykukovala z okienka ked som sla tadialto

   Odstrániť
 2. tak tam by sa fotili outfity :D vyzerá to naozaj super, a to že je tam málo ľudí o to lepšie pri fotení :D no je fakt, že to na mňa tak trochu pôsobí ako vybudované štúdio na natáčanie filmov nie ako stanica ZuZu

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. hej tiež som si vtedy pomyslela, aj keď už dlho nefotím aufity :D

   Odstrániť
 3. Wow, tak to vyzerá naozaj nádherne :O Ja som bola minulý semester prvýkrát vôbec v metre a práve v Madride.

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za komentár, všetky si čítam a na všetky aj odpovedám, niekedy mi to trvá dlhšie, ale raz napokon vždy odpoviem. : )

Maj pekný deň bytosť!

Instagram