Prečítanô / september

30 septembraVďaka nedávnemu náletu na knižnicu a zisteniu, že si môžem naraz požičať až 10 kníh, som sa v septembri vyšplhala až ku číslu 6, čo sa dúfam v nadchádzajúcich zimušných mesiacoch ešte zvýši, aj keď neviem neviem či tá moja challenge je reálna, ale veď ešte sa ani nezačalo poriadne stmievať, ktovie.


   Pasi Ilmari Jääskeläinen - Literární spolek Laury Sněžné - Po Magickom Pahorku mi to paradoxne oproti názorom väčšiny príde ako slabšia kniha od Pasiho a zasa to pre mňa začalo byť zaujímavé až tak niekde pred polovicou, ale som aj rada, že som po nej siahla. Fínske magično s príliš reálnymi (seba)reflexiami postáv.
   Haruki Murakami - Birthday girl - A ako narodeninové dievča dostalo na narodeniny narodeninové dievča od Susančity, podľa nej ževraj klišé roka ale ja plesám, lebo však táto edícia s ilustráciami a ani som o tejto knižke od Harukiho nikdy nepočula (hanbím sa) a že mi to bude pateticky pripomínať moju štvrťstoročnicu oslávenú v Prahe. Mača approved. Ale ku knižke, harukiho atmosféra a krásna myšlienka na záver.

   Haruki Murakami - Slon mizne - V poslednej dobe až na Lauru Snežnú si nejakou čírou náhodou idem na vlne poviedok od kade_koho až už som upoviedkovaná, ale po tom ako som sa na Birthday girl naladila na harukisféru, omnoho ľahšie sa mi to dočítavalo. Aj keď niektoré poviedky som už čítala samostatne alebo tam bol aj úryvok z Vtáčika na kľúčik, nakoniec mi bolo až clivo, keď som knižku vracala.

   Amélie Nothomb - Antikrista - Jedna z tých jednoduchších od Amélie, ale ja od nej beriem čokoľkve, lebo mám rada jej štýl, ale toto bola taká poldňovka.

   Erlend Loe - Inventúra - Už som na ňu počula aj názor, že najslabšia od Loeho, no ajtak som si ju vzala, lebo som chcela zabrdnúť aj do nejakých kratších knižiek a musím povedať, že pre mňa to teda rozhodne nebolo také zlé, dosť sa to ale líšilo od všetkého rádoby extravtipného čo som od neho prečítala, no o to viac ma prekvapilo, že vie aj takto písať. A bolo to aj vtipné aj vážne aj do konca.

   Mária Modrovich - Lu a Mira - Krásne. Dala by som aj hviezd päť. Dala som štyri. Keď tak nad tým premýšľam, asi by som to mala poopraviť na 5. Poviedky, ktoré spolu naooko nesúvisia a môžeš sa len domnievať na koľko až súvisia.

You Might Also Like

7 comentários

 1. Super post, milujem knižné tipy. ;) Murakamiho si už raz musím prečítať. :)

  Sabi z blogu Beautiful savage

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Ale čo .. toľko Murakamiho :-O dík za odporúčanie, už viem čo od neho vyskúšam najbližišie :-)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. no neviem ci to su spravne knizky na prvy stret s murakamim ale v podstate citanie je tak individualne ze ani neviem co je spravne :D

   Odstrániť
 3. Ty si moja čitateľská inšpirácia, aby som aj ja konečne začala o čosi viac čítať. Ale tak, v septembri som sa poctivo zbavila všetkých 158 časopisov ktoré sa u mňa za 2 roky "čítania" nahromadili, aj to je úspech :D

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Ty si taká vydarená blogeřica. Možno sa nejakého toho výtlačku myšlienok raz dočkáme aj od teba.
  Každopádne ja som tento mesiac tiež "zhltla" kadečo, niekedy aj na posedenie.
  Myslím, že tvojim čitateľským chuťovým pohárikom by sa mohla páčiť Artemis od Andyho Weira - trochu krimi, trochu sci-fi, trochu vtipné a trochu na Mesiaci, takže to má tak trochu všetko čo (mi) treba.
  Francoise Frenkel a jej (jediná) kniha - Kníhkupkyňa z Berlína.
  Andrei Makine - Žena, ktorá čakala.
  Tie dve sú od vydavateľstva Inaque, takže si myslím, že sklamaná byť nemôžeš a ani nebudeš.
  Ja som sa tiež v tejto tvojej blogosfére (síce v inom článku) inšpirovala a zohnala si Metafyziku trubíc, tak som zvedavá!

  M.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. jej dakujem, mam rada personalizovane odporucania takze sa po nich urcite pozriem lebo ani jednu knizku nepoznam a od inaque som chcela toho viac ako som zatial stihla a zato --- metafyziku trubic som si po precitani z kniznice aj kupila, milujem ju, musim si ju niekedy dat zas, som zvedava ze co ty na nu.

   Odstrániť

Ďakujem za komentár, všetky si čítam a na všetky aj odpovedám, niekedy mi to trvá dlhšie, ale raz napokon vždy odpoviem. : )

Maj pekný deň bytosť!

Instagram