Suveníry / Krakow

12 októbra

Vždy sa snažím priniesť si z cesty niečo jedlé, pitné alebo inak mentálne konzumovateľné. Až na pohľadnice, ktoré sú moje guilty pleasure sa mi to vcelu podarilo takto na ružovej vlne.

  • Krówky popularne majú v mojom srdci špeciálne miesto a bez toho sa pre mňa výlet do Poľska nezaobíjde. Viac poľské sú snaď už len huňaté papuče.
  • Pohľadnice - tentokrát som ale neodolala miernemu gýčiku, zato veľmi peknému
  • Čokoláda Wierzynek - lebo vraj je to čoko zo samého srdca Krakowa - z hlavného námestia, kde je Królewska Manufaktura Czekolady. Značku som nepoznala a vybrala som si podľa farby, no extrémnu lokálnosť jej uprieť nemožno.
  • Kraft lab malinowá IPA - v podslednej dobe (ale dlhej dobe) si so sebou veziem z výletov množstvo kraft pív, dosť to preháňam (spoiler - toto nie je jediné pivo, čo som si doniesla z Krakowa), no vždy dbám, aby bolo minimálne z krajiny, kde som. Teraz mi to vyšlo super, Kraft lab je priamo z Krakowa
  • This is Bacon - v Bunkier Sztuki som neodolala a v dizajn shope som si vzala ilustrovaný životopis Bacona
  • Powidoki - poľský mag nesmie chýbať. Kupovala som ho zabalený, pričom som si vygóglila, či má anglickú paralelu, a písali, že oba jazyky, no po otvorení som  bola nemilo prekvapená, že je to celé po poľsky, no nič. Nabudúce vsadím na LabeL.

You Might Also Like

0 comentários

Ďakujem za komentár, všetky si čítam a na všetky aj odpovedám, niekedy mi to trvá dlhšie, ale raz napokon vždy odpoviem. : )

Maj pekný deň bytosť!

Instagram