Free Lines Arrow ♥ D.

6 miest, kde mi v Lisabone najviac chutilo

Tipy kde sa dobre naládovať, tých nikdy nie je dosť, zvlášť ak sú overené. Po roku života v Lisabone sa už cítim dosť etablovane, o to viac, že ma vyškolila i moja obľúbená alternatívna portuguesa, s ktorou som bývala, Joana. A tak si dovolím tvrdiť, že som už čo to v Lisabone pojedla a tuto predostieram 6 miest, kde mi najviac chutilo. Ak máte slabosť na ázijskú kuchyňu ako ja, prídete si na svoje. Japonsko, Čína a Vietnam na tanieri ako aj zmrzlina, ktorú si môžeš dať namiesto obeda alebo tajomstvo najfarebnejšieho obedu odhalené.


8 vecí, ktoré by si si mal na Montmartre všimnúť

V zásobárni fotiek ukrývam ešte kadečo a určite by som si tu rada zaznamenala aj tento lenivý výlet v Paríži, ktorý pozostával z plánu nič neplánovať a len sa tak vandrovať, vyšlo to priam dokonale. Kedže sme bývali na Montmartri (o tom asi ešte napíšem dakde), ďaleko sa nám odtiaľ ísť ani nechcelo a tak ako som písala, že Paríž bez ajfelovky je vlastne celkom fajn, bez Sacré Cœur by som si ho asi predstaviť nevedela, gýč ktorý ma roztápa. No Montmartre nie je len bazilika a pozlátko, všakže. Ale o tom ďalej...


Album dnešnej článkotvorby a taktiež hudba nášho parížskeho apartmentu

Summa-summarum 2017 [∑-∑rum 2017]

Presne pred rokom som sa zobudila v Lisabone u Laury v podkroví a počúvali sme nejaký poľský novoročný podcast, ktorý vraj poliaci počúvajú vždy prvého januára. Portugalská zima bola milosrdná a moje srdco plesalo spokojnosťou. V uplynulom roku som zistila, že život aj takto môže vyzerať a že človek si môže urobiť nových kamoškov aj na staré kolená 24 rokov. Duše, ktoré doteraz chodili po svete a boli mi veľmi podobné a ja som ich našla až stovky kilometrov od svojho či ich domova. Podobnosti našich životov a záľub boli občas desivo vysoké a ak si náhodou dakedy osamelý, tak vedz, že niekde na tom svete behajú aj ľudia, ktorých duša bije na rovnakej alfa hladine a možno len treba vyliezť zo zón komfortu, fyzicky a duševne. A dakedy len duševne.


44 kníh, ktoré som prečítala v roku 2017

Ešte stále presne nechápem, že čo je toto čo tu žijeme a ako sa k tomu postaviť a preto sa učím. Učím sa z cudzích slov, myšlienok, názorov. Učím sa ako lepšie žiť a vôbec to teda nie je motivačná literatúra, proste obyčajní ľudia (lebo všetci sme), ktorí pretavili svoje mozgy do myšlienok takým spôsobom, že v mojich neurónoch rozpaľujú familiárne cestičky aj keď ich litery čítam v takomto usporiadaní po prvý krát, zvláštne nie? Ďalší prípad je, keď moje neuróny tvoria celkom nové cestičky ohromené sami sebou, že čo to vlastne sa deje.

Tento rok sa mi do rúk a očí a hlavy dostalo kopec super kníh a toto je presne ten článok, ktorý by si si mal ozáložkovať, overinšpirácia o 3, 2, 1...


Album, pri ktorom som toto tu celé napísala: