Girl

[2018]
bude.

[2015]
the Dominica. teší ma, 21 ročný tvor už viac ako päť rokov prezentujúci svoje slovné zvrat(k)y. myšlienkové pochody, neidentifikovateľný štýl, zrzavé pačesy a život odohrávajúci sa za jej hľadáčikom na tomto blogu. Za mojim reálnym ja sa však skrýva omnoho komplexnejšia množina charakteristík a pojem rozdvojená osobnosť tu nadobúca celkom iné, priam dekadentné rozmery. Ak sa totižto na mňa pozriete z akademického hľadiska, nájdete ma v červenej knihe ohrozených druhov pod písmenom K ako kybernetka, na poli klasickej hudby sa činím ako huslistka povedzme že ako dievča čo hrá na husle (mám totižto na seba veľmi vysoké nároky a sebakritika mi nie je cudzia), nemenej ma však zaujímajú aj staré foťáky a fotenie na film. Zaraďujem sa medzi škandinávskych fanatikov a svoju vášeň som na istý čas zahnala polročných pobytom v krajine tisícich jazier. Zberateľka zbytočností a pekných vecí, tak trochu geek, ktorému v žilách koluje miesto krvi káva, srdcom cestovateľka, iracionálna racionalistka. 
Raz na strednej škole, po prečítaní mojej slohovej práce, mi pani učiteľka slovenčiny povedala, že štylista zo mňa teda asi nebude. No napriek tomu už 5 rokov bojujem a vrhám do vôd internetu moje bohapusté riadky s pochybnou štylistickou výstavbou. Lebo hlavne, že sme zdraví a to ostatné príde po tom, či ako sa to...


[2013]
Ak vám to stačí, nečítajte ďalej, všetko podstatné už viete, no ak chcete o mne vedieť aj niečo iné čo sa nenachádza v štrukturovanom životopise - keep on reading.
Oproti charakteristike zo začiatku roka 2011 sa udialo pár zásadných zmien:
Trochu som povyrástla, oryšavela a stratila potrebu písať o sebe v tretej osobe.
Na maturitnej stužke som mala meno Domi, pehy mám stále, nefajčím aj keď som to skúšala, mandarinky vraj nemám jesť kvôli alergii,ale jem ich ajtak. Z najväčšej zloby idem maturovať. Pani profesorka mi na slovenčine raz povedala, že štylista zo mňa nebude, no ja bojujem a píšem tu svoje strasti s pochybnou štylistickou výstavbou.
Teraz mám 19 rokov, zasekla som sa niekde medzi detstvom a dospelosťou, ani na farbičky už nemám čas a tak ostali len tie električky. Dokonca som prestala používať bombičkové pero.
Môj záujem o čosi iné ako mikinyArifle som začala pestovať v 14tich, keď som si kúpila prvý zelený sveter s gombičkami z H&M a bola som z neho totálne namäkko ešte pár mesiacov, odvtedy prešlo päť rokov, moja skriňa je plná svetrov, košieľ mám viac ako tričiek, no zelený sveter tam stále je. Aká to Tradicionalistka.
Táto charakteristika vzniká v čase, keď by som sa mala učiť, avšak môj pobyt na gymnáziu sa nesie v duchu štvorročnej permanentnej prokrastinácie, tak radšej budem pokračovať.
Moja izba je vo večnom prekliatí neporiadku, vďaka nášmu úžasnému gymnáziu sa u mňa vytvorila porucha sústredenia alebo aj keď ma niečo nezaujíma, nedokážem to vnímať, v sprche trávim asi 60% života rozjímaním nad mojim ironickým životným osudom, stihla som si splniť pár fakt dlhoročných snov, pred pár rokmi som nemala žiadne sebavedomie, málo sa snažím a vo filharmónii mávam husiu kožu.
Okrem toho robím aj také bežné veci ako: [bostonské] pitie čaju, fotenie na film, fotenie na pamäťovú kartu, hranie na husličky, počúvanie hudby (občas mám také obdobia keď len vážnu, esp. cellové koncerty a niektoré extraobľúbené kúsky) najmä indierocku a alternatívy čo sa ma drží nejeden rok, strihanie si vlasov, učenie sa, objavovanie novej hudby ja jútube, chodenie do čajovne (poďte dakto!), posielanie pohľadníc a listov, upratovanie (skoro celý život, permanentný event).
A dozaista aj iné veci, ale o tom potom.[2011]
Sedemnásťročný príležitostný, no najmä letný pehavec, "zuřivý snílek nestrácejíci naději" vlastným menom odjakživa Dominika. Nefajčiarka, milovníčka mandariniek, streetartu a tresky. Často sedoleží v posteli s notebookom, za najväčšiu zlobu považuje matematiku. Usmieva  sa na monitor keď vedie zaujímavú debatu, má rada varenú kukuricu, košické električky a svoje farbičky. Knedlíky sú podľa nej priatelia a nie potrava! Ak sa dotknete jej vlasov, vystavujete sa otvorenej zlomenine nohy. Myslí si, že hudobníci sú oveľa viac sexi ako normálni ľudia. Často sa jej stane  že hodí lyžičku do koša a kelímok od jogurtu do drezu,ale to prejde. Snaží sa hrať na husle a veľmi veľmi veľmi by chcela vedieť po fínsky. Každé ráno vykonáva rituálne pitie granka po dobu strašne veľa rokov. Je závislá na converskách a rada sa háda s ludvikom.sk. Strašne veľmi miluje Beatlesákov a podobné vecičky a niekedy si myslí, že tu nepatrí. Ktovie prečo?! :D

 I'm from Slovakia ... where Borovicka and Halusky were born.
'If you can make a girl laugh, you can make her do anything.' - Marilyn Monroe
Mozog má každý,ale rozum..            to je už o inom.
Čo koho do toho kto do koho čo!
Dogs never bite me, just humans. - Marilyn Monroe

Instagram