When dreams come true.

19 júna

Nazvala by som to rokom splnených prianí, počnúc zahraním si v Dome Umenia [ale o tom inokedy], nastávajúci koncert Red Hot Chili Peppers až po fotenie na film. Stále som tak rozmýšľala, aké by to bolo fajn fotiť na film. Až raz prišiel jeden človek a umožnil mi to. Sama by som do toho asi nikdy takto nešla. Teraz to však prerastá do prudkej závislosti. No oplatí sa to. Pre ten pocit keď vyjdete z fotolabu, hľadáte na hlavnej prvú lavičku aby ste si mohli prezrieť negatív. Prezeráte, zisťujete či sa zadarilo. O to krajší pocit keď je to ešte aj na negatíve ostré. A nechápete. Ako je to vôbec možné. S expozimetrom ala olíznutý prst a smerodajná intuícia plus diaľkomer Vrabčiak. [Vo vzdialenostiach ešte pokulhávam.] A tak sa s vami podelím o kúsok môjho potešenia. Dnes zo Smeny 8M, najbližšie z konečne otestovanej Vilie Auto. Jedno je isté, dávajte si pozor. Lebo ak raz začnete, je vysoko pravepodobné, že sa stanete závislými! :)Keď sme s Vrabčiakom pri tejto fotke počítali takmer pytagorovu vetu a otázka dňa bola: "Koľko je odmocnina zo sto!" :D Divili by ste sa aké hlúpe otázky dokáže človek v rozvášnení vzdialenostných výpočtov položiť. 
Pampelišky na slnku. Čiže s časom 1/250.
Pampelišky v tieni. Osobne si myslím, že krajšie farby dáva Smena viac v tieni ako na slnku, tu  bol použitý čas tuším 1/125.
 Fotografko v akcii. Ak chcete vidieť ako to vyzeralo za jeho hľadáčikom, stačí otvoriť tento článok.

Veď vravím. Ja tie vzdialenosti ešte vymakám a potom budem makač!  Ale ten kruhový blur je čarovný, toto od digitálu nedostanete! Ibažeby hej!

Jeden z experimentov, kytička z kartónovej svadby, Vrabčiakom umiestnená, mnou spozorovaná, Smenou zachytená a dokonca zaostrená!

A posledné dve fotky z Tatier, potom film dokončil svoju púť. Pokračovanie Tatier a iné story budú v nasledujúcom článku od lomo kamošky Vilie. 


You Might Also Like

8 comentários

 1. nádherný fotky, hlavně ta poslední :))

  OdpovedaťOdstrániť
 2. krásne :) učíš sa rýchlo a fotky su stale kvalitnejšie. len tak ďalej drahá :))

  OdpovedaťOdstrániť
 3. skvelé skvelé
  košice moje ľúbivé

  OdpovedaťOdstrániť
 4. RHCP ti strašne závidím, je mojím snom ísť na ich koncert :)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. nejvíc se mi líbí ta první! :-) Red hot chili peppers mám taky moc ráda ♥

  http://www.blackberrysundae.blogspot.cz/

  OdpovedaťOdstrániť
 6. super fotky! mně se líbí hlavně ta třetí od konce, taková... klidná :))

  zvu k sobě :)

  http://theblondetime.blogspot.cz/

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Uzasny fotky :) Ikdyz fotit na film by se mi asi nechtelo, je s tim moc prace.. ale zase to v tom jde videt :)

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Krásné fotky:)

  mh-priorities.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za komentár, všetky si čítam a na všetky aj odpovedám, niekedy mi to trvá dlhšie, ale raz napokon vždy odpoviem. : )

Maj pekný deň bytosť!

Instagram