FINLAND IX. - Vappu.

01 mája

Vappu. Najvyššia koncentrácia opitých fínov na meter štvorcový. Študáci v overaloch a mariňáckych čiapkach (ktoré dostali k maturite) neúprosne týrajúci obrovský vtáčí monument na štýl slovenskej veľkej noci. Piknik pri mori. Čo sa však skutočne skrýva za týmto magickým slovíčkom, ktoré zažína plamienky v očiach každého Fína?

Vappu, v doslovnom preklade prvý máj je najväčšia študentská kalba roka a spolu s Vianocami, Veľkou nocou a letným slnovratom jedným z najdôležitejších sviatkov. Oslavy začínajú 30. Apríla prakticky od rána, vrcholí to najväčšou párty roka večer a pokračuje až do prvého mája. Okrem dňa práce, oslavuje sa hlavne príchod jari (hurá)(ak teda momentálne nesneží) doprevádzaný všakovakými študentskými tradíciami, napr. bezbrehá ožieračka napoludnie. Fínsky národ sa oddáva prakticky oddáva jednému kolosálnemu pikniku.

My sme sa tohto fínskeho šibalstva zúčastnili iba tak casuálne na spôsob piknik, pivo, deka a UNO, kedže Erasmus je jedna veľká párty sama o sebe, nepociťovali sme túžbu vygradovať to do nepríčetna, no bolo super zažiť si kúšťok fínskej kultúry ba i atmosféru tomu nemožno odoprieť.

Click here for English Version


  #OOTD  
Kabát/Coat (here) - Sheinside
Košeľa/Shirt - Sheinside
Šaty ako sukeň/Dress worn as skirt (here) - Oasap
Botky/Shoes - H&M
Okuliare/Sunglasses (here) - GiantvintageA vy ste si ako prvomájovali?

You Might Also Like

12 comentários

 1. to je super, celé Fínsko je super a ty si najviac super!

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Nice outfit!
  http://chicniceandcool.blogspot.com.es/

  OdpovedaťOdstrániť
 3. krásne fotky, veľmi ti to sluší :)

  www.beautiful-savage.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Tak jsem zas o něco chytřejší, dík. :D
  Hezký námořnický outfit.))

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Tobě k těm tvým přenádherným vlasům sluší všechny barvy, ale tohle spojení bílé a modré je vyloženě magnifique. Dalas mi brouka do hlavy, chystám se v budoucnu na FA ČVUT a vím, že má tato škola mezinárodní styky téměř s každou evropskou (i pár jihoamerickýma, severoamerickýma a možná i některou ásijskou) zemí. A Finsko je jednou z zemí, na kterými bych v budoucnu osobně uvažovala, za což vděčím tobě. :-)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Jee ďakujem ♥♥♥

   & to som veľmi rada, Fínsko je jednoznačne place to be, i keď financie si treba dobre rozpočítať. :)

   Odstrániť

Ďakujem za komentár, všetky si čítam a na všetky aj odpovedám, niekedy mi to trvá dlhšie, ale raz napokon vždy odpoviem. : )

Maj pekný deň bytosť!

Instagram