Nomádka.

22 septembra

Keď som tu pred týždňom zaháňanala smútky, ešte som netušila akú paseku mi osud_na_ktorý_neverím narobí zo života. Pôvodne týždeň plný nezáväznej košickej nudy sa zmenil doslova na On The Road a tak som pred_posledné dni môjho leta vďaka slovenskému ZOOTu strávila v matke slovenských miest Nitričke, kde sa otvárala druhá Výdajňa radosti, konečne som spoznala divožienku Frešion a moje bystré oko kameramanské všetko pozorne zachycovalo - čoskoro uvidíte!

Víkend sa niesol v znamení mrazeného jogurtu, hlavného mesta no predovšetkým koncertíku a tak sa záverečný koncert Hradných Slávností a Blaváckeho Kultúrneho Leta stal i pomyseľnou hudbou a záverom môjho leta, ktoré síce neviem kedy začalo, no istotne sa zakončilo na pódiu monumentálnej Slovenskej filharmónie.
...Ibažeby o siedmej ráno, keď mi vytriezvenie z môjho nomádskeho života priniesol budík oznamujúci začiatok prvého dňa milovanej školičky po štvorhodinovom spánku (#PerksOfLivingInKošice alebo aj cestovať domov 5 a pol hodiny tochceš)

Kedže som ešte stále relatívne mladá (ešte jeden deň si to môžem povedať, zajtra totižto nastáva veková dekadencia), nedodostatok spánku sa mojou už takmer 22 (slovom dvadsaťdva) ročnou praxou takmer vôbec neprejavil, ba naopak! Cviko, obedík, prednáška, poobedňajšie Trieste, návšteva antikvariátu s intergalaktickým lupom v podobe dvoch gramoplatní klassiky, prvá hodina španielčiny a potom dvojhodinové fidlikanie (nech nerobím hanbu svojmu svedomiu). Domov som išla ruka v ruke s Mozartom, úsmevom na perách a dobrou náladou. Niektoré dni sa vydaria práve vtedy, keď čakáte totálne fiasko.

I keď mi tento životný zvratok totálne narušil môj pracne naplánovaný blogový harmonogram, zatancovala som si ďaleko od mojej komfortnej zóny a stálo to za to! 

  #ootd  
Okuliare - Choies // ktoré i talianske spolubývajúce vychválili
Kabát - Berlínsky sekáč // dostal sa ku mne pradávno od mojej nemeckej štýlovej tety
Dlhokánske tričkošaty - H&M
Skinny - Clockhouse
Botičky (nájdeš tu) - Shein // prekvapili ma kvalitou ale dokúsali prsty, no jedným dychom dodávam heštegujem #noregrets
Kabelôčka (nájdeš tu) - Shein // k nej by som chcela poznamenať, že je na produktovej stránke dosť strategicky nafotená a jeden by si ani nevšimol, no keď som ju doma vybalila i šokoval ma dlhý remienok, ktorý naživo vyzerá ako kábel od žehličky na vlasy a retiazku čo som si tam dala mám z tejto kabelky, lebo ja znesiem veľa vecí, ale káble sú moc aj na kybernetku užFotil ma Cibiscuit

A vy ste ako na tom? Nomádske duše alebo domasedi?


You Might Also Like

20 comentários

 1. V akom antikvariate si bola? Uz dlho som nejaký v Košiciach chcela navštíviť, ale nevedela som kde mam ist :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Na Hlavnej 12 - antiQart ktorý odmalička čítam ako antiart :D nájdu sa tam fajnové knižky

   Odstrániť
  2. :D a najdu sa tam nejake platne? Teda zrejme ano kedze pises, ze si si odtial jednu odniesla :)

   Odstrániť
  3. jo, ja som ich tam tiež našla iba minule : )

   Odstrániť
 2. životný zvratok <3 krásne slovné spojenie :D
  ja som domased wannabe nomád ALE! Idem do Košíc asi v nedeľu.
  kabát je najlepšííí

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Máš krásný styl a sama jsi krásná a jedinečná:-) Proč všichni nakupujete v second handu, myslím - chápu to, ale proc, když u nas ve meste zadny není mě s tím tady dráždíte? :'(

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. lebo tam nájdeš také veci!
   ale neverím že u vás nie je, treba viac sa porozhliadnuť :)

   Odstrániť
 4. Zase raz krásne napísané :) tvoje posty úplne zbožňujem ;)

  www.beautiful-savage.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Tá kabelôčka je krásna ! :) Som rada, že je ZOOT aj v Nitre, blízko ktorej bývam, pretože tento obchodík mám veľmi rada :)
  my blog : THE COLORFUL THOUGHTS

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Vedela som, že máš nový článok a celý nekonečný deň v škole #nemeckebilinkyforever som sa tešila, že si ho prečítam. Zase raz som sa pobavila nad slovnými spojeniami ako životný zvratok a pod. :D ach jaj, a budem busieť skočiť do Nitry, keď už máme ZOOT takto hmotne na Slovensku, tak prečo nie.

  DominicaLand

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. jéj to je aké krásne čítať, že sa niekto takto teší :)
   a ZOOT je aj v Bratiské

   Odstrániť
 7. Tak to prajem všetko najlepšie! Ja sa cítim stará a to mám len 18 (len?) Inak to nové prevedenie designu sa mi veľmi páči a to bočné umenie je dokonalé ♥

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. neblázni, 18 a pocit viny :D
   ďakujem za pochvalku! : )

   Odstrániť
 8. Úžasný blog :) moc se mi líbí ty boty! ty jsou úžasný :)

  Zvu tě na Dior giveaway :)
  www.stylesolution.cz

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za komentár, všetky si čítam a na všetky aj odpovedám, niekedy mi to trvá dlhšie, ale raz napokon vždy odpoviem. : )

Maj pekný deň bytosť!

Instagram