Random potulky Štokholmom

16 októbra

Bolo by prinajmenšom smutné ochudiť stojaté vody internetu tohto blogu o poslednú Štokholmskú časť, najmä keď sa nám toto mesto dostalo tak hlboko do srdiečka.
V prvej časti ste si s nami mohli užiť deň plný severskej kultúry, celkom som sa odviazala čo do počteníčka a nejedného anonyma prekvapilo, že som taká kultúristka. Vcelku vydarený deň a nadšenie by sa u mňa dalo krájať.
Druhý štokholmský sa niesol v znamení povinne nepovinnej jazdy, povinnej preto, lebo nech je akokoľvek [ku:l] vyhýbať sa must_see flekom na výletoch a len sa vyvaľovať v kaviarňach a fotiť si nožky na vzorovanej podlahe, v mojej duši je kdesi zakorenené, že pri prvej návšteve cudzieho mesta chcem vidieť presne to, čo všetci a nehanbím sa za to. A možno by som na Gamla Stan zašla zas a možno aj päťkrát. A aj tie nožky na vzorovanej podlahe si odfotím!
No a o čom je tretí? Doslova sme dňu nechali voľnú ruku nohu a nechali sa unášať časopriestorom. (To vyznelo kúštik #LSD)Z nášho airbnb intrákoizbobytíku sme odišli okolo obeda a vylodili vymetrovali sme sa rovno na Kungsträdgården. Na nádherné rozkvitnuté sakury sme došli neskoro (asi pár dní pred našim príchodom opadali), no deficit kvetiniek sme itak úspešne doplnili.


Takto sa na Smelého kukám keď si robí svojku a tvári sa, že tam chce mať aj mňa pritom pravda je inde.A tuto vám názorne ukazujem, že ako smiešno pri tom.čo.si.všetci fotíme nožky v skutočnosti vyzeráme, Smelý vracia úder za svojku! 1:1


Hneď ako som zočila SeverskúLíšku, no musela som nahliadnuť. I keď s mojím fialovým Kankeniskom na chrbte to bolo bezpredmetné, išla som sa aspoň pokochať. Jednotné číslo som použila zámerne, išli sme obaja, no neviem či z toho mal Smelý taký zážitok, ťažko_povedať. Z toľkých farbičiek by sa nejednému mužovi aj hlava zatočila, no a mne sa zatočila, lebo keď som kupovala svoj tak bolo na výber iba z piatich #smutnýživot


To čo sme obdivovali naprieč celým výletom boli stanice metra, temer každá bola hotovou umeleckou inštaláciou a my sme len vyvaľovali oči. Taká poctivá dokumentátorka síce niesom, no páru som si zvečnila. Obláčikové kocky na Solna Strand a divočina so sochami a podzemnou záhradou na Kungsträdgården. Viac peknučných staníc nájdete v tomto kúte googlu, nezvyknem na neho odkazovať no teraz je to viac než nutné.


Malá trošku z mojich suvenírčekov, prvý krát som navštívila TIGER práve v Štoku a ulovila som rybku a iné nepotrebnosti.


A tuto je už záver nášho dobrodružstva, posledné hodiny sme prežili na letisku, kde sme na let čakali asi ešte osem hodín, Smelý kukal ako hráme hokej (Rusko:Slovensko) a ja som pripravovala pravdepodobne nejaký článoček + snažili sme sa aj trochu spať. Nebolo to také strašné, no druhý_krát by som si asi rozmyslela či nocovať na letisku. Každopádne nízkonákladový erasmácko_nomádsky život znesie veľa.


You Might Also Like

10 comentários

 1. Jelikož moje sestra bydlí ve stockholmu, tak tam letat alespon jednou za pul roku a Stockholm naprosto miluju! :-) Takove ocisteni od Ceska..doslova

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. oooh tak to závidím! tiež by som chcela mať nejaký dôvod tam ísť zasa a nie len tak z pasie :D
   ale ako píšeš, očistec

   Odstrániť
 2. Nemôžem sa vynadívať na stanice metra! Také niečo (hoci len na fotkách) vidím prvýkrát. A ten raj kankenov? bez komentára chcem to aj tu! Musela si si to tam fest užívať. Krásne fotky :)
  WITH GREY WOLF

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. tuším i napr v berlíne sú také umelečné! :)
   ďaku!

   Odstrániť
 3. Krásne fotky ! Veľmi by som sa chcela raz dostať do tohto mesta, má neskutočnú atmosféru :)
  my blog : THE COLORFUL THOUGHTS

  OdpovedaťOdstrániť
 4. znova skvelý článok! :) ako rada by som sa ja do tej Škandinávie znova vrátila ....

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za komentár, všetky si čítam a na všetky aj odpovedám, niekedy mi to trvá dlhšie, ale raz napokon vždy odpoviem. : )

Maj pekný deň bytosť!

Instagram