Ži a pamätaj!

04 apríla

Ako ste si už mohli všimnúť, stala sa tu zomňa samozvaná ambasádorka a propagátorka umeleckých svätostánkov a považujem priam za psiu povinnosť zvestovať vám čo to z výstavy, ktorú som dnes včera navštívila. Celkom sa tomu inač teším, že niekedy i týmto mojím malým virtuálnym pričinením stúpne návštevnosť dávno zabudnutých exhibícií alebo sa proste spoločne povznášame na umeleckých excesoch iných. Kedže na mojom blogu nenájdete hŕbu rawbio receptov ani wannabe článkov o slow-fashion, aspoň to umenie môžem servírovať z úprimnosti duše. Poďte sa teda kuk, somnou virtuálne alebo aj naživo do Kasární!
  Ži a pamätaj  


Miro Tuleja vás skrze svoje reportážne fotky a výstižné popisky zavedie do ďalekého Vietnamu a nebude to veru prechádzka ružovou záhradou, bude to sakra bolieť. Fotky vznikli síce pred štyridsiatimi rokmi, no posolstvo zostáva visieť na javisku ako permanentná husia koža. Citlivú aj menej citlivú dušu táto séria snímkov určite nenechá chladnými.
Ak teda máte cestu okolo Kasární, zastavte sa. Na chvíľu sa zastavte a hoďte za_hlavu vaše malé veľké malicherné problémy, žite, precitnite a pamätajte.


Asi takto nejako som sa skutočne tvárila pri čítaní popiskov, zimomriavky a nasra naštvanosť na nespravodlivý svet.


Cibiskit medzitým šantil s objektívom a robil si #arty fotky.  Dnes nosím  


Zaodela som sa do samých podivností. Za najväčší prejav osobnej odvahy považujem túto moju esprit sukňu, ktorú som snáď pred sto rokmi ulovila v sekáči a medzičasom odložila na dno skrine. Neviem čím to je, možnože som kus dospela a eliminovala som vnímanie pohľadov na ulici, no cítila som sa v nej kupodivu megafasa super a tak emancipovane priam nezávislo, ale možnože to je iba mojím novým tričkom,kde som sa deklarovala ako pure Dark Side. Wannabekoženka sa na mne asi raz rozpadne, lebo ju nosím ako keby som nič iné doma nemala (a to verte že mám doma 4879 kabátov a bundičiek), a isto ju uvidíte aj v ďalšom a ďalšom aj tom po tom ďalšom poste. Taký je život. Čerešničkou na aufite sú konzervy konverzy a démonický pohľad.  IMAGO  


Ak máte ešte malý kúštik času nazvyš alebo pocit, že v Košiciach sa nič nedeje, v inej budove taktiež v Kasárňach je minivýstavička ilustrácií finalistov bienále fešn ilustrácie, tiež zaujímavá inšpirácia, aj blogerky vo výslužbe došli kuknúť.


You Might Also Like

17 comentários

 1. Darkside tricko je mega ♥
  Skade mas tu kozenku? Ja nemam ziadnu a hrozne sa mi paci na inych, len ja neviem..mne sa asi nehodi :/ Ale chcela by som aj tak poskusat rozne druhy/strihy/styly a trebars najdem tu pravu :O
  Sju Loves

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. aj ja ho ľúbim, aj som kvôli nemu čo to pocestovala :D
   no a koženka, nebude sa ti páčiť odkiaľ ju mám, kedže som si všimla tvoje hejterstvo voči tomu, no je zo shein :D mám ju už viac ako tri roky a neviem sa jej donosiť, a presne toto, musíš si nájsť svoj strih alebočo, možností je strašne veľa, mne sa páčia aj také elegantnejšie koženky ale mám pocit že zas mne sa také nehodia :D

   Odstrániť
 2. nádherná jsi ! celá celičká ! tleskám a závidím :D

  OdpovedaťOdstrániť
 3. krásne si oblečená, tak by som sa obliekla aj ja, páči sa mi, že si zaexperimentovala s dlhou sukňou :)

  Dominika Makarová fashion blog

  OdpovedaťOdstrániť
 4. kozenku mas super ! :)

  http://andrea-de-blog.blogspot.sk/

  OdpovedaťOdstrániť
 5. you look amazing! gorgeous!

  Please check my Blog!! :)

  http://www.alessabernal.com/

  Alessa Bernal :)

  OdpovedaťOdstrániť
 6. ah, super místo, fotky a sestřih! :)

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Wau prekrásne fotky! :))
  partofnicol.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za komentár, všetky si čítam a na všetky aj odpovedám, niekedy mi to trvá dlhšie, ale raz napokon vždy odpoviem. : )

Maj pekný deň bytosť!

Instagram