Airbnbíčko v Tel Avive

19 augusta

V Izraeli sme mali hneď dve ubytká. To prvé nestálo za reč, bolo to len dvojdňová záchrana pred tým, než sa uvoľní dom snov. Často tu zvyknem písať, že aj ubytko je pre mňa integrálna súčasť cestovania, hlavne ak idem pobudnúť dlhšie. Samozrejme, až tak to nehrotím, čo financie a ponuka dovolí, ale tentokrát to bol priam splnený sen.


Tento domček patril dvom mladým ľuďom, len trošku starším od nás, ktorí v tom čase išli na výlet do Berlína. Zanechali nám svoj domov, Hasan nám kúpil aj kávu a vločky z jeho obľúbenej pražiarne a spoločnosť nám robili ich dve mačky - Nina a ehm.. Nejaké hebrejské meno, ale volali sme ho Rupert. Shlomit a Hasan nám len tak zanechali ich domov, so všetkou ich materiálnou prítomnosťou a my sme sa okamžite cítili ako doma. Izraelský život lokálca v domčeku v Jaffe 10 minút od pláže je to, čo si ja teda rada vyskúšam, aspoň na týždeň.Mala som z tejto skúsenosti, hoc nie prvej, aj trochu rozpaky v zmysle - ako veľmi fajn a uvoľnení musia byť títo ľudia, keď nám prenechajú celé ich imanie aj s mačkou a mačkátkom, vložia do nás dôveru, že nie sme úplne psycho a že im to tam celé nevypálime a odídu si na výletík. Dokázala by som toto urobiť aj ja? Samozrejme, už veciam neprikladám toľko dôležitosti v živote ako asi dakedy, ale ajtak sa mi to zdá ako ohromná dôvera prenechať niekomu domov v celej svojej intimite hoc za peniaze.Ak si s airbnb ešte nebýval a chcel by si to testnúť s finančnými výhodami, ak sa registruješ cezomňa dostaneš 28 euríčok na prvý výlet!

You Might Also Like

3 comentários

 1. Tak toto je naozaj úžasné a neskutočne by som chcela zažiť niečo podobné aj ja! Domček týchto dvoch odvážnych ľudí je priam skvostom! Obdivujem ich za to, že sa fakticky nebáli a všetko vám len tak nechali (dokonca aj zvieratká) No... ak by som sa mala priznať, neviem či by som niečo podobné spravila aj ja... predsa len by to boli pre mňa cudzí ľudia a zanechať niekomu cudziemu všetko čo máte, tak mi to príde veľmi, ale že veľmi odvážne!
  WOLF CHILD

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. všakže, je to také že ma to až ohromilo, ani nie tak na mieste ako spätne keď sa nad tým zamyslím.

   Odstrániť
 2. Tak to je ráj! Chci to v nejbližší době taky zkusit!

  Dokonalý tabu

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za komentár, všetky si čítam a na všetky aj odpovedám, niekedy mi to trvá dlhšie, ale raz napokon vždy odpoviem. : )

Maj pekný deň bytosť!

Instagram