Zimný prieskum na Fakulte Umení v Košiciach

3:36

Cítim sa trochu mimo a neviem kde je problém. Ale nie že mimo mimo, všetko je v podstate okej, život beží, len som tak trochu posunutá. To je presne to slovo, čo na mňa raz niekto použil a teraz si myslím, že dokonalo vystihuje to, ako sa cítim. Nedobre. Ani tak ani tak. A tak hľadám riešenia tam, kde nie sú a ja si myslím, že sú a teda rozhodla som sa obmedziť. Od dnes nech som obmädzená.

Kapsulový šatník. Nič nové pod slnkom a ani som si nemyslela, že k tomu smerujem. Nepovedala som si jedného pekného dňa (vlastne to bola jedna hodina ráno), že idem si urobiť kapsulu. Len to začalo tak, že som po dlhých týždňoch nespokojnosti nevedno s čím začala vyťahovať veci zo skrine a radikálne som sa zamyslela nad tým, že tam ešte stále trčia veci, ktoré nenosím, nechcem nosiť, ale zároveň cítim povinnosť ich nosiť, keď už tam sú. Dáva to zmysle? Podľa mňa vôbec, ale popojedem. Ber v úvahu, že som si odkukala celú sériu upratovania života s Marie Kondo a aj tak to na mňa nezabralo až tak ako dnes v noci.

Takže som tak vytriedila celú skriňu a na štendri v izbe som si ponechala to, čo by som chcela nosiť a čím by som sa chcela vyznačovať. Kukám na to. Medzitým som našla obriu hnedú asi kávovú škvrnu na kašmírovo vlnenom svetri Jil Sander, zdesila som sa, a tak medzi týmto psycho stavom o druhej ráno ešte ručne periem sveter a predtým drhnem umývadlo, aby sa ten sveter nezašpinil ešte viac.

A tak je zrazu už tak pol štvrtej ráno a ja kukám na to, veď to je čistá kapsula! A je to teda riadne temná kapsula to ti poviem. Nejako som na dvadsať5ku dozrela do temnej vlny a do popuku napchala môj prvý remix bag. A ešte vyradila tak sto vecí, ktoré zajtra pridám aj na môj malý sekáč. Nemožno všetko zverovať korporáciám a na swapy už neverím. Optimizmus strieda skepsa a svet je zasa v rovnováhe.

To, či toto bolo riešenie môjho neexistujúceho problému sa dozvieme až po čase, prirodzene. Keď snáď konečne dám svoj shit together a budem zasa tvorivá a aktívna na poli kreatívnom, budem to dávať za vinu tejto noci svätojánskej. Lebo ono vraj niekedy leží riešenie fakt niekde úplne inde, ako problém, takže ostávam pozitívna, že toto nočné vyčíňanie na dačo bolo a do diára značím jedno slovo v kapitálkach – KONZISTENTNOSŤ.


Preskúmavam letný prieskum FUTUKE, motanice v ASK3D ateliéri.

4 thoughts on “3:36

  • Wau! Gratulujem ku capsule wardrobe <3 Tiež som o tom písala no blogu, ale na capsule by som si ešte netrúfla. Zatiaľ som začala s minimalistickým šatníkom a capsule nechávam na vyšší level. Už dlhšiu dobu som uvažovala nad remix shopom, aby som tam poslala svoje veci, ale premohol ma strach. Tak som to radšej nechala tak…Fotky sú nádherné <3NORALIC

  • Nora, ono to je taká kapsula ale s mojimi pravidlami, že som si vybrala veci, čo mám rada a chcem nosiť a páčia sa mi, ono aj tak som sa pristihla, že nosím dookola to isté, tak som to teraz vyhranila. Topánok som si vybrala viac párov tiež, nie jeden, proste to pravidlo je pre mňa, že to chcem nosiť a chcem po tom ráno siahnuť a všetko sa to spolu dobre kombinuje. Ostatné veci som zatiaľ dala do skrine, aj nejaké divočinky, zasa sa nechcem zbaviť všetkého, uvidím, postupne. Ale zasa neostalo mi tam tých divočiniek až tak veľa, dosť radikálne som k tomu pristúpila.Ten remix, ja som to dosť hejtila, teda na prvý klik ma to odradilo, že čo za handráreň, online sekáč taká blbosť, ale potom asi pred týždňom som sa na to reálne mrkla, že ako to funguje a aké značky sú k dispozícii a teraz trochu závisláčim a lovím COS, Other Stories, American Apparel za zlomky cien 😀 Samozrejme, s rozumom, dávam pozor, či je to univerzálne vynositeľné a kvalitné atď, či mi to treba. Zároveň som dosť vecí vytrieďovala pred tým radikálnym pučom. Neviem či sa treba toho báť, ja som objednala už dvakrát a dnes ráno hneď bol kuriér pre ten môj remix bag naplnený vecami, tak som zvedavá ako to dopadne, funguje to tak, že oni ti pošlú ten bag a ty tam nahádžeš veci, klikneš objednanie kuriéra a on príde zadara to vezme ani nič nevypisuješ adresu len mu dáš ten bag a done. No som zvedavá, že aká bude táto strana skúsenosti, lebo s objednaním som mega spoko. 😀

  • To tak asi v živote proste chodí, že sa raz za čas máme tak nijako. Sama to dobre poznám a tiež svojím spôsobom práve prechádzam rôznymi zmenami. Paradoxne aj práve šatníkovými. Sabi z blogu Beautiful savage

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *