Airbnb v Rotorue – rustikálna stromáreň pri jazere Okareka

Počas nášho okružného výletu stredozemou Zélandu sme nemohli vynechať hlavné mesto geotermálnych a iných paranormálnych aktivít – Rotorua. Kedže s najväčšou pravdepodobnosťou cestuješ po Zélande autom, otvárajú sa ti tisícere možnosti ubytovania na tých najpodivnejších miestach. My sme sa teda taktiež ubytovali mimo Rotorui a bolo to asi najlepšie rozhodnutie, aké sme mohli urobiť. 

Jazero Okareka

Rowanin dom je skutočne výnimočné miesto, kde raňajkuješ s piktoreskným výhľadom sťa Rosamunde Pilčerová. Nachádza sa pri jazere Okareka, čo je asi 13 kilometrov od mesta Rotorua. Počítaj tak dvadsať minút v aute. Bolo to úplne zvládnuteľné a jediné čo nam je ľúto je, že sme si to samotné jazero Okareka ani nestihli užiť, lebo sme mali asi tak tisíc aktivít v Rotorui. 

Najkrajšie Airbnb na Zélande

Michaela tvrdí, že je to najkrajšie miesto na planéte na akom sa kedy zobudila. Ja by som povedala, že tiež. A že najkrajšie airbnb na Novom Zélande,. Jediné čo sme ľutovali je, že sme nemohli ostať dlhšie. Už teraz snívam, ako sa tam vrátim.

Dostupnosť

Pri airbnbíčkach v divočine je často problém, že to jednoducho nevieš nájsť. Čo bolo aj v tomto prípade a navyše sme, ako inak, prichádzali na ubytko okolo jedenástej večer. Napokon ale všetko dobre dopadlo a ešte aj Rowanina mamka bola taká zlatá, že nám všetko vysvetlila a ukázala aj v takú nekresťanskú hodinu.

Udržateľnosť & raňajky

Na ubytku sme ocenili taktiež sustainable prístup v tejto domácnosti, od solárnych panelov až po vlastný kompost a rôzne detaily. Taktiež malé raňajky, čo je vždy bonus, lebo sa nemusíš naháňať po obchodoch a dať si ráno v pohodičke toast. Odporúčame všetkými dvadsiatimi!

Rustikálna stromáreň

Keď som písala tento článok, chcela som si nejako pomôcť s prekladom airbnbíčka do slovenčina a zadala do google translatora „Rustic treehouse room“, čo je jednoznačne rustikálna stromáreň. Rozhodla som sa tento nadpis ponechať, lebo je to príliš smiešne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *