Normálny človek povie „prší“ a ty povieš „dneska mi spadla kvapka rovno do oka“.

Dnes to bude prudko osobné, z najosobnejších útrob môjho sveta vyberám. Škandalózne priznania, ľudia, príbehy, emócie, reflex všetko proste. Nespisovné slová, hipsterské skomoleňovanie, heštegy, jahody, cloudporn ale i kvalitná klasická hudba.

Filip: Mám rád tvoj blog.
Ja: Prečo?
Filip: Lebo Ťa tam vždy nájdem. 

Svet sa mi roztopil ako cukor na panvici v momente, keď mi podal takúto srdcervúcu odpoveď na moju neznesiteľnú otázku. No nie o tom som chcela. O čo tu vlastne ide? Jeden malý.veľký ordered list môjho uplynulého skúškového i neskúškového života. Mozaika radostí i radosti by som povedala. Čo som teda robila?

Že vraj biologické hodiny. Ale čoste. To len tak, motivačné raňajky. Za každú vypracovanú a naučenú otázku z matematickej analýzy som si dopriala jednu. Nechcite vedieť, koľko hodín to trvalo.

Jedna jahoda je viac ako nula jahôd, to sa musí nechať.

Motivačné raňajky nabrali po pol hodine grandiózne rozmery a výsledok tejto zdĺhavej priam slimačej roboty uvidíte tak asi.. o tri mesiace. Ale stojí to zato!

Keby ste náhodou chceli poznať ingrediencie (lebo stáva sa) tak:
Košeľa: z mamkinej wardróby
Sukňa (link): Oasap
Hodinky: Daniel Wellington
Okuliare: Choies
Lakovky milované (link): Persunmall

Bundička (link): Sheinside
Geek tričko (link): Sheinside 
Sandále: Ňú jorker 
Ponožky: Terranova 
Matný lak: Avon 
Balconette bra: H&M 
Púder: Rimmel 
Kočičí voči: Chicnova


V pozadí stabilo, moja láska odveká a v skečbuku môžete vidieť ešte nedokončené to, čo ste videli pred sekundou dokončené, mindfuck roka. 


A potom človek aby sa učil, keď toto sa mu deje v izbe, dojemné západy.

Určite sa niekto opýta, ako vždy. Takže vás predbehnem: Oxfordičky sú priamo stadeto. (Persunmall)

Vraj sa opakujem, ale keď mňa to stále rovnako dojme.

 #ŽelezoIsInTheAir lalalala.

Toto bolo na oblohe po tom hurikáne čo lomcoval nedávno Košickou kotlinou, pamätáte?

Som mu povedala, že potrebujem vypnúť a on urobil toto. No nezbožňujte ho, vypnutie po skúške 2000.

Zaviedli sme si takú tradíciu a pod heštegom #nohystories na instagrame nájdete všetky pokope. Minulé, terajšie i budúce.

Sme bowlingovali.

Mini oddych od nekonečného učenia sa na skúšku. V tomto je letné skúškové obdobie zradné, stále vás to ťahá von a ľahko sa necháte zlákať ponukou na rozšírenie svojej stabilo zbierky alebo projížďku mestom. Toto by sa v zime nemohlo stať, ale čo MAIS nevidí, srdce nebolí, nie?

Jin Jang, verutak!

Už sme s Axi kamošky, netrvalo dlho!

Keď som raňajkovala kávu. A kexy. Si namňa dávajte bacha, kradnem spolukávosediacim keksíky a koláčiky od káv. Toto som ja.

Keď som raňajkovala lásku. Alebo aj najlepší koláč od mamči.

Keď som raňajkovala s Fourierom, Cauchym a D’Alambertom matematiku a paradajky.

Keď som raňajkovala divnú knihu. Ale ja rada divné knihy.

Ked som nanukovala sama.

Keď som nanukovala s programátorikmi.

Dostala som do asku otázku, že čo wishujem teraz a aj som to tam napísala, no rozhodla som sa túto nebeskú kombináciu dať takto modré na bielo pekne vedľa seba, nech sa kochám, môžete aj vy ak chcete.

Prvé šatočky // Druhé šatočky // Botky // Smena 8M // Slameniak – neporadíte kde? Taký na veľkú hlavu.

Počas skúškového som stihla vymajstrovať aj nový header pre môj pseudofotoblog, lebo kedy inokedy?

Taktiež som preklenula rádový rozdiel medzi vybavovacou dobou procesora a operačnej pamäte prvú stovku ľudí na tomto podivnom tumblerovskom gette.

Naložila som si aj prudko motivačný wallpaper, lebo treba sa kopať do hlavy z rôznych strán. Nech to vyznie akokoľvek divne.


Z môjho uhla vnímania sveta neexistuje pri učení nič lepšie ako klasika. I keď miestami som sa bála, že si ošúcham moju milovanú platňu, lebo to nie je len tak, že pustiť si replay.

Hádžem link ak by to niekoho zaujímalo, ale všimla som si, že pár klasikov sa vždy nájde! Ja si doma na grame počúvam nahrávku od Andrey Šestákovej a eargazmujem nonstop, no ak nie ste „hudobný autista“ (v preklade človek, čo sa proste zamiluje do konkrétnej interpretácie skladby od konkrétneho huslistu/čelistu/… a odmieta prijať fakt, že v tomto vesmíre existujú aj iné verzie) ako ja, tak vám táto youtub nahrávka postačí. Ale táto jutubová od Davida Oistrakha mi nevadí, najviac sa blíži tej mojej opočúvanej.

Ďalšia srdcovečka, kompletka celý Peer Gynt. Oh ako rada by som počula naživo, neviete náhodou niekto či to niekde na SK/CZ/HU/AU/PL scéne/filke nehrajú? Alebo nebudú hrať? Viem,že je koniec všetkých umeleckých sezón akurát, ale nejaké zákulisné info o nadchádzajúcich sezónach? Ja len tak sa pýtam, išla som si oplakať život, keď som videla, že u nás vo filharmónii hrali. Dobre, tak dramaticky to zas neprežívam, ale Peer Gynt dokážem tiež počuvať dokola.

Tu je on. Ten, čo to somnou vydržal už viac ako mesiac akurátne. Ako to beží, sama nechápem. Ale tak, zoznámte sa: 
Blog toto je Filip, Filip toto je blog.
(Som zvedavá, čo nato povie/š, keď sa tu uvidí/š!)

Vzal ma na Bukovec a na druhý deň som neurobila skúšku, ale však #yolo nie? A bolo mi krásne a čo a čočočo. Ale nemyslite si, niesom taký rebel, potom som sa už poctivo učila!

Som dostala kytky aj klobásu, aj bio červenú cibuľu vyrvanú zo zeme pred mojimi očami, môže to byť ešte lepšie?

Ďalší personal challenge, ktorý sa viaže k tejto fotke je, že som si povedala, že za každú naučenú otázku z mat. analýzy si nalakujem jeden necht/nehet/kožný.derivát či čo. Jahody bohužiaľ nestačili na pokrytie 27 otázok, no viete ako skončilo toto? Chodila som týždeň tak ako ma matematika stvorila, s jednou rukou namaľovanou a druhou nie. Čo mám k tomu viac povedať? Ale skúšku mám a to sa počíta!

Najzaujímavejšia činnosť o 5 AM, fotiť si #duckfaces. Netajím sa tým, že mi to v tú hodinu fakt prišlo enormne zaujímavé, ale tak každý máme svoje muchy.

Klasika. Ešte stále ma to teší, aj keď som znepokojená prístupom našej školy. Zatiaľ čo ja šaliem a stresujem, od nej sa nedočkám ani len zmeny skomoleného mena alebo mailu s dátumom stretnutia ohľadom všetkého. Nečudovala by som sa, keby to stretnutie už bolo.

 To je na dnes všetko, čo by som vám chcela povedať. Aj tak si myslím, že som toho natárala viac než dosť. Ale teraz vy! Aké maličkosti tešia vás? Kľudne sa priznajte, veď ja som vám dnes povedala, že som zlodejka keksíkov, horšie to už nebude!

39 thoughts on “Normálny človek povie „prší“ a ty povieš „dneska mi spadla kvapka rovno do oka“.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *