Obsesie I. – Drinková

Bolo mi vyčítané, že som totálne zanevrela na inšpiračné príspevky. Konkrétne Cibiskit mi povedal a ja teda promptne reagujem ďalším mini seriálom z mojej dielne pod ne.lichotivým názvom Obsesie (wiki hovorí, že sú to nutkavé predstavy pri niektorých poruchách, chorobne sa vnucujúce predstavy; duševná choroba s vtieravými stavmi, posadnutosť – psychodelikt), no berme to prosím všetci spoločne s nadhľadom. O čom to teda bude? Každú nedeľu vám predstavím vecičky môjho osobného zbytočného luxusu. Skrátka sa rada rozmaznávam peknými obalmi a v 99,9%  prípadov sa stáva, že v peknom obale sa skrýva aj pekné/chutné/voňavé/fajnové vnútro. [Keby to tak bolo aj pri ľuďoch, všakže…]
Všetky časti nebudú len o obsesiách tešiacich tráviaci trakt, mám pripravené aj čo to z papiernictva či zdravotníckych potrieb. (záhadnosť exponenciálne narastá, uu). Dnes to bude o fancy.pitíčkach ako som spomínala už i na nemenovanej sociálnej sieti, nebudem sa nejako prehnane o nich rozpisovať, to treba ochutnať, však chápete. Tak teda poďme na to:

 
Ak poznáte Fentimans, tak možno skôr z takých malých fľaštičiek. Ja najviac obľubujem práve na fotke vyobrazenú Ružičkovú limonádu, aj keď je pravda, že som ešte neochutnala všetky príchute a že ich teda je!


Somersby sajdre sme objavili na dovolenke v Bulharsku a za 7 dní sme spotrebovali celkovo 25 fliaš, čo asi hovorí za všetko.


Carling sajder som tiež prvý krát ochutnala v Bulharsku no tento sa ku mne dostal od Tibora, tiež veľká lahôdka. Keby vás to zaujímalo, prúžkovanú slamku/y mám odtiaľto.


Asi najinstagramovanejší čaj na svete, všakže. Za fotogenickými obalmi sa skrýva i fajn obsah, no pre mňa to určite nie je niečo, čo potrebujem mať každý deň, ale nepohrdnem. Z ostatných príchutí je širokej verejnosti známy hlavne Zelený čaj s pepermintovým obalom a stromčekom sakury.


Vždy, keď mám cestu okolo IKEY (keď sa dostanem za hranice Košíc), poteším svoje chuťové poháriky Kolsyrad äppeldryckom alebo kolsyrad hruškodryckom. Okrem chuti a minimalistického designu sa mi páči i detail, že nealkoholická verzia je biela a alkoholická čierna.


Priznám sa, že táto limonádka z M&S ma zlákala hlavne kvôli obalu a fajn cene (55 centov), no nebola som sklamaná ani po okoštovaní. O čajíku potom inokedy.


A na záver niečo, čo sa zrodilo práve u nás v Košiciach, čomu sa veľmi veľmi teším. Aj keď… staré indiánske legendy hovoria, že by sa nemal sajder miešať s bacardi, lebo inak sa Biela noc zmení na čierny deň. Pre potreby výskumu som sa podujala a objasnila túto ľudovú múdrosť a.. Aj keď som na sajder dovtedy nemohla dopustiť, najbližší mesiac ho prenechám iným bořičom mýtů.

Ku miničlánočku by som ešte dodala, že je to totálne moja subjektívna selekcia a reklamu robím z lásky k produktom z vlastnej vôle a iniciatívy.
A ešte že normálne na dennej báze pijem čistú raw vodu z kohútika, dokonca ani filtračnú fancy fľašu nemám, toto sú len mini potešenia chuťových pohárikov.

Ale čo vy? Poznáte, nepoznáte, pijete, nepijete? Odporučíte mi niečo?

18 thoughts on “Obsesie I. – Drinková

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *