Pasáž.

Sobota v Bratiske sa niesla v znamení Nosené_ho, Kvetu, nekonečných dilemm kde sa najesť a v neposlednom rade kultúrnej vložky vsuvky. Už pred príchodom do mesta hriechu bolo jasné, že nastane ten moment v mojom živote, kedy konečne uvidím i ja nekonečné knihy, ktoré snáď už celá planéta Slovensko videla. I keď som sa napokon dozvedela, že to nevidel skoro nikto (z opýtaných respondentov), takže som sa aspoň cítila menej zaostalo. Ak patríte ku kultúrnym pohanom a Pasáž od Mateja Krena ste nevideli, isto stojí za kuk. Je to tam síce už dvanásť rokov a ak si tam niekto nenaplánuje rituálnu samovraždu skokom do nekonečna, bude i ďalších dvanásť, netreba to podceniť. Vraj sa to však neodporúča klaustrofobikom a iným fobikom, niektorí ľudia to dokonca nezvládnu prejsť, dosť kruté.

  Galéria Mesta Bratislava  Všetko fotil Cibiscuit, ako zvyčajne.

Okrem Pasáže, na ktorú sme sa obzvlášť tešili, sme si mentálne pochutili aj na kombe Sokol, Szalay, Picasso na najvyššom poschodí galérie, to je však už na osobných preferenciách a asi nie pre každého, za mňa však určo stojí za kuk!


Matej Kren si vytvoril vlastnú Interstellar scénu predtým než to bolo cool a ani špeciálne efekty nepotreboval, to chce kumšt!

Horná svojka pochádza prosímpekne tiež z galérie. To len ak by si niekto náhodou myslel, že sa presúšame po seks_šopoch (to som tak naschval napísala aby mi tu zas nechodili ruské spamy), tak nie.

Nosila som improvizovaný aufit alebo teda náhodné zoskupenie oblečenia ak by som mala pravdu povedať.
_Sveter
_Šaty_ako_sukeň
_Friduša 

  Urban Space  

Samozrejme, že sme ako správni kávoestéti (pozn. red.: ľudia, čo radi pijú kávu na estetických miestach) museli opróbovať všetky možné Prešporské Urbany a ak sa mám priznať, mne sa tie názvy totálne pomišungovali a kde sme vlastne boli (na týchto fotkách) som si musela vygoogliť. Vyšlo mi z toho, že jediné čo som vynechala bolo Urban Bistro (tam bol pán Cibiskit prosímpekne sám). 

V Urban Space nám robila spoločnosť šarmantná Kvetina (od slova kvet), ktorá nám odhalila skutočný pôvod svojho floristického mena. Dali sme si slovenskú kávu s fínskou cenou a tešili sa z offline konfrontácie, teda aspoň ja hej, neviem ako tí dvaja čo vkuse len do tých hľadáčikov toto… Ale to flat white bolo fakt dobré, holt za gramy sa platí.

Fotka tuto dole vznikla vcelku dosť trápno_situačným spôsobom, odchádzame si po vyplatení dopreč a Cibiskit sa rozhodol, že toto proste musí byť zdokumentované. No nechcite si ani predstaviť ten vydesený výraz mladej slečny po tom monštruóznom zvuku uzávierky v sobotňajšom kaviarenskom útlme. Pozdravujeme!

21 thoughts on “Pasáž.

  • Naše drahé hlavné mesto navštevujem od toho najútlejšieho veku. (Dokonca chodiť som sa tam naučila!) Avšak za tých veľa, veľa rokov som si len pár krát urobila výlet za krásami mesta, aj to len v detstve. Myslím, že by sa patrilo zmeniť to a navštíviť takéto milé miestečka, minimálne Pasáž. Aj Urban Space vyzerá veľmi dobre! Hm a inak aké sú teda tie fínske ceny slovenských káv? 😀

  • Tá pasáž vyzerá úžasne! Ja dúfam, že sa na ďalší rok dostanem na vysokú školu v Bratislave a popozerám si to všetko na vlastné oči. Tie okuliare ti veľmi pristanú a taška je úžasná ♥

  • Priznám sa, že nie je veľa miest, ktoré by som chcela v Bratislave navštíviť. Nejak sme si s \“Blavou\“ do oka nepadli. Ale Galéria mesta Bratislava ma zaujala. Tá by za návštevu určite stála. Páči sa mi ten khaki svetrík. o)Annawww.glamadventure.com

  • A to je chyba! Je tam veľa super vecí a ešte minimálne jednu vypichnem v ďalšom poste! 😀 No a fínske ceny to sú také, za aké som pila kávu vo fínsku, trošku overpriced, nejdem z toho robiť vedu, it is as it is, hlavné mesto – vyššie ceny, ale keď už aj vo viedni je tá káva lacnejšia miestami a to sme tiež boli v riadnej hipsterčine tam, tak je to na zamyslenie 😀

  • Ty jo, tak o tomhle slyším poprvé, asi bych měla víc sledovat, co se děje na Slovensku. Pokud budu mít někdy v plánu nějaký výlet, tak tohle si určitě nenechám ujít. Vypadá to superzajímavě! 🙂

  • Pozri sa, premlelo mi v mysli milión možných spôsobov, ale skrátka to sem dám jednoducho a sprav si záver aký chceš. (prosím, nemysli si, že som creep). Ja vás dvoch milujem. Milujem Biskitove fotky, milujem ťa čítať a atmosféru zo spojenia obraz-text, ktorú na blogu sprostredkúvaš. A ak sa na teba niekedy vrhne niekto na ulici, budem to ja a stačí ak ma pozdravíš, len neuteč. (ani toto nemyslím tak ako to vyznie strašidelne a otravno)

  • som sa strašne bála po prvých slovách, že to bude nejaký hejt, vždy ma vydesí kombo anonymous+dlhý text 😀 ale napokon vyznanie, tak ďakujem/e 😀 je to trošku strašidelné, ale asi vždy lepšie ako keď na ulici počujem hlášky typu \“to je onaaaaa\“ :D:D srandy no, ale som rada, že sa ti tu páči, pre ľudí ako si ty tu rada tvorím!

  • ale akože vážne, ja sa nesťažujem, ale na to že sme na slovensku tak trochu vodvaz ceny, ale to som asi len rozmaznaná košickými ultranízkymi v porovnaní so svetoma celkom hanba že nepoznáš!!! srdcom bratislavčanka tss

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *