Žijem pre…

Svojho času som na instoši vyhlásila súťaž a pýtala som sa vás, že pre čo sa oplatí žiť. Vcelku basic otázka priniesla so sebou kvantum kreatívnych odpovedí, a je vidieť, že si nad tým slečny ba i pár respondentov drsnejšieho pohlavia potrápili nejednu kreatívnu bunku a bola by škoda, keby upadli do zabudnutia podfotkových komentárov. I som sa rozhodla, že nejaké zverejním aj tuto. Že keby ste nevedeli pre_čo vydychovať oxid uhličitý, môžete sa inšpirovať.

Pre čo sa teda oplatí žiť?
@janfan24 Pre ľudí ktorých milujem, pre rannú vianočku s kakavom, pre hviezdne noci na lúke, pre nekonečno odtieňov farieb, pre otlaky po túre, pre stratu hlasu na festivaloch, pre moju veľrybu na ruke.

@lenkinsvet Pre posielanie listov a spoznávanie poviedok zo života iných ľudí. Pre maličkosti a milé drobnosti všedných dní.


@viktooria.v žijem pre rozmazané čmuhy špirály pod očami od rannej dávky smiechu, marhuľový džem na výnimočne neprihorených palacinkách, dovolenú prokrastináciu v podobe postele a ticha a že práve idem po čerstvé ešte teplé mlieko priamo od škvrnitej kravičky ku susedovie tete. alebo zjednodušene sa to dá povedať, že žijem pre DNEŠOK!

@leopardi_mlade Za pusu na čelo, omáčku z tacos lepící prsty po cestě noční ulicí, čerstvě upraženou Columbii, za šance a důvěru, které dostávám.

@rozinkovababofka pro úsměvy od cizích lidí, pro objetí, pro výlety, pro moudrá slova v knihách, pro stále nové deníčky a diářky, pro chození po procházkách v přírodě, pro mé psy.

@dominicaminarik Prečo žijem? Pre potulky vlakom, pre nekonečný prísun kofeínu, pre každý východ slnka pre všetky básnické metafory. Pre rodinu, pre vôňu perín.

@ivypeony žijem pre sladké raňajky, môjho muža, knižné eufórie, lahodné melódie a zvuky (napr. z panvice), prednášky a diskusie o literatúre, moje milované Tatry a Brno, pre malé i veľké radosti, klavírne klávesy, čarovné výhľady a prespaté rána

@losos_t Prečo? Lebo životná láska vraj existuje a sny, túžby sa plnia a ja som ešte neochutnal naj čokoládu, neprečítal ďalšieho Matkina, nenavštívil Afriku, nezažil koncert Florence, neobjavil moju fotku na titulke a nesurfoval takže žijem poháňaný túžbami a kvôli priateľom ale tým ozajstným

  #dnesnosím:  
Okuliare – giantvintage
Kabát – neviemuž (iný ťaví kabátec)
Rolák – sh
Sukňa – hier
Boty – blancheporte

FOTO – Cibiscuit

@kluk_z_jihu Žiju pro svoji polovičku, se kterou zbožňujeme těstoviny víc než trošičku. Pro společnou radost a štěstí, když vidím, jak z ní srší. Naše nákupy v sekáčích, zachraňujíc kousky, s cenama, co omráčí. Žiju pro ty okamžiky s ní, neboť lepší bych nepotkal, i kdybych o ní snil. Pro společné cestovačky po světě, kdy jinak než ve dvou se líp objevuje. Pro naše selfíčka ulítlá, společné závislosti a milion dalších věcí, které nás společně těší.

@mats_kovacova Ja napríklad žijem pre môjho muža @kluk_z_jihu (a jeho vyznania lásky aj cez takéto súťaže), pre školu, ktorá ma občas až trápne baví, pre občasné nákupy (aj na #zoote), pre balenie do kankenu a vydávanie sa na cesty, pre vietor vo vlasoch pri jazde na bajku, pre koncerty a festivaly, pre neustále objavovanie nových knižnych romancí, pre bryndzové halušky po dlhom pobyte v cudzine, pre dobru kávu v pekných kaviarňach, pre kvitnúce jarné ulice, pre pekné slnečne dni, pre upršané jesenné dni, pre usnežené zimy, a vlastne, asi pre každý moment života, lebo nikdy nevieš, čo ťa čaká, ale svojim prístupom si zo všetkého môžeš vziať to dobré!

@barunkaprincezna Pro stromy, šum jejich listí, květiny, vůni jejich květů, staré domy, příběhy jejich zdí,široký svět, spoustu lidí, které v něm můžeš najít a zamilovat si je na celý život ale i tvůj domov a lidi, které běžně přehlížíš. I ti se mohou dostat jako lusknutím do tvého života stát se jeho součástí. Pro to všechno žijeme a pro to se to vyplatí.

@daniela_dinhova Pro rezavé vlasy, pro kvítí v nich, pro zelený čaj, skvělou brokolici a Stephena Kinga.


@sisiak_s Žijem pre slnečné rána a dni, pre prvé náznaky príchodu jari vo vzduchu, dlhé slnkom prehriate dni strávené pri vode, pre vysvietené vianočné stromčeky v oknách domov i panelákov, pre zemiakový šalát! Žijem pre výlety do Banskej Štiavnice, ktorá ma nikdy neprestane baviť, rovnako i pre Brno a Brusel a pre túžbu opäť sa tam vrátiť. Žijem pre úsmev a ľudí, ktorí mi ho dokážu vykúzliť na perách. Žijem proste preto, že sa dokážem tešiť z maličkostí, z toho, že je konečne piatok, že bude na obed paradajková omáčka alebo ma doma čaká rozčítaná knižka.

@your_favourite_worst_nightmare Žijem pre objatia mojej postele, pre sny snovité, dokonalosti nedokonalé, tanečné kreácie (radšej cudzím okom nevidené), pre ranné bozky od morčaťa, pre vôňu dažďa, vŕzganie snehu pod nohami a pre mnoho ďalších malých veľkých potešení.

@michaela.dom ..život sa vám razom zmení, keď sa z nevinne vyzerajúcej bolesti brucha vykľuje zlyhanie obličiek. Zdravie vie občas potrápiť. Preto, nech každý z vás/nás žije pre všetky tie poetické veci, ktoré tu odzneli. Pretože žiť sa oplatí, pre všetky momenty, drobnosti, ktoré nás robia šťastnými.

Ostatné čriepky života si môžete prečítať pod súťažnou fotkou. Potom možno dáte za_pravdu, že vybrať jedného človeka je fakt o-držku, najradšej by som odmenila každého, no bohužiaľ víťaz je len jeden

Pre čo žiješ ty?

21 thoughts on “Žijem pre…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *