5 tipov na spásu klubu osamelých sŕdc sgt. Peppera.

Či už tento nazvimetomilo sviatok zamilovaných/srdciarov/whatever statočne ignorujete alebo si idete na vlne plyšových medvedíkov grcajúcich čokoládové srdiečka a dúhu, jedno je isté… Single, nesingle, stará, mladá, zadaná – je tu jeden z dní v roku, kedy si spoločne môžeme nájsť výhovorku prečo okrem potešenia blížneho svojho potešiť aj samú seba. I keď treba sa mať radô 365dní v roku (nie len na valentína haha). Počas skúškového som sa stihla prehrabať v rôznych kútoch internetov a tak ako som spasovala nedávno Vianočky, i skúškové musí niekto spasiť. Vyšlo z toho teda také skúškovovalentínske kombo (po skúškovom a pred valentínom, double dôvod) drobností. Som zvedavá na koľko z týchto vecí nalákam zasa samú seba, teda na niektoré… už.
Podobnosť nadpisu a piesenky od Beatles je čisto nenáhodná!


Poďme teda rovno na vec:

Dobrý hrnček nie je nikdy zlý, to tvrdím vždy a kedže mi trebalo robiť čosi dôležité, zakotvila som na pokušiteľskom bonami a prekutrala im tam hrnčeky. Zvyšok príbehu obyčajného šialenstva sa dočítate tu, kde som predostrela väčší počet krásne zbytočných hrnkov, bohužiaľ sa zas vypredali rýchlosťou blesku. Očividne v úchyláčstve na hrnčeky nie som sama. Je tu ešte nejaký vášnivý zberač? Nemusíte sa hanbiť, my ich doma už nemáme kde dávať… No isto by som ešte nepohrdla ani takým šťastným hrnčekom, čo tam po ponožkách…4. batikovaný | 5. burton | 6. horčicová na hrad

Začala som sa pozerať bo batohoch, kedže sa blíži leto, niežeby sa mi môj kankenisko už nepáčil, no praxou som zistila, že mi je malý. Využívam ho hlavne na cesty, turistiky či ako príručnú batožinu a trieskam si hlavu o blogovú stenu, že som si vtedy_kedysi_pradávno nevzala maxi veľkosť. Netvrdím, že nie je možné zbaliť sa do neho na štyri dni do Štokholmu či Milána a zmestiť sa do kritérií príručnej batožiny, no ak si potom chcete nedajbože niečo z cesty priniesť, budete to pravdepodobne musieť prepašovať do batožín vašich spolupustovníkov, čo nie je vždy ideálna možnosť. Preto sa obzerám po čomsi väčšom (a popritom aj po čomsi nepotrebnom, teda adepti značne malých rozmerov, no to im ale vôbec neuberá na šarme!) a možnože aj po väčšom Kankene, ktovie… Každopádne, batoh je nomádovi malým svetom, preto výber netreba podceniť! Ako sa poznám, budem nad tým meditovať aspoň pol roka.

Ako starnem (to vyznelo kruto, ale pravda je krutá), viac a viac ma láka svet masiek a mastičiek, vôní a špeciálnych efektov reálneho života a tak neraz bankrotúvavam napríklad v takej Manufaktúre. Do obrážteka som vám dala mojich totál favoritov, švestkový peeling som dala pôvodne mamke na Vianoce, no keď som ho prvý krát vyskúšala, úplne som sa nechala opantať a vybásnila som ho do chatov kade tade, lebo v sprche som zažila už kadečo, ale toto bolo… ako sa umývať perníkovou arómou a dotoho jednorožce grcajú dúhu a všetko – radosť žiť. Hruškový krém má taktiež svoje čaro,  momentálne mi tróni pri posteli a čaká na každovečerný rituál krémovania rúk (asi fakt starnem). Počas toho, ako som písala článok som sa skoro zasa nechala zlákať na manufaktúrskom webe, no našťastie ma odradilo poštovné na Slovensko a fakt, že vlastne nič z toho nepotrebujem a že obchod je predsa aj u nás. Ah ja nešťastnica. 
Aj o maske na vlasy od Kallos prehodím pár slov, my sme spoločnými silami doma zlikvidovali už tri litre mliečnej kallosovskej masky, ďalší liter a pol smelo tróni v kúpeľni. Zvyčajne to kupujeme v neďalekom kaderníckom šope, no ak ste tvory pohodlné, na linku nájdete čo treba. Cena je až smiešna na to, čo produkt vo výsledku ponúka.

Tu je taký zhluk vecí, po ktorých pokukujem, nemajú medzi sebou nič spoločné, len sa mi už nikde nevošli. Klasiky od Casio (ktorým som sa trošinku vysmievala v tomto článku,alebo môj nerdy vtip s casio kalkulačkou), Frida na taške, ktorú opäť naskladnili, jupí! Vínny diár a vínne New Balance, to sú tie po ktorých mi srdco túži a namiesto nich som si kúpila totálne iné, každopádne mám ich na muške, no investíciu zatiaľ neplánujem. Geniálny nápad v podobe pokrčiteľnej mapy a pozornému čitateľovi neunikne, že výber mesta na obrázku nie je tak úplne náhodný! Horčičovú bodku za odstavcom nám dáva sveter, po ktorom neúspešne pátram, no zatiaľ sa nevzdávam!

1. Pena Dní   |    2. Nesmrteľnosť   |    3. AHA
4. Domček Jedným Ťahom | 5. 451°Fahrenheita | 6. Osamelosť Prvočísiel
Trošku i na intelektuálnu nôtu, aby ste si nemysleli, že moja prehnitá materialistická duša nepozná hranice iné iba internetové kurník šopy. Šestica slepačích polievok pre mozog, aspoň teda môj si pochutnáva, ale nie je ten chtíč vlastniť aj knihy len ďalší prejav materializmu? *Povetrím sa vzniesla rečnícka otázka…* Ak to mám povedať takto natvrdo, tento knižný výber je ovplyvnený mojím vkusom a nemusí sa ľúbiť každému, sú to knihy, ktoré som už čítala, dostala, čítala a dostala, objednala si, aktuálne čítam alebo si plánujem zadovážiť.
O Pene Dní som sa vybásnila už tuto, knižočku by som však rada privítala aj v poličke, kedže už viem, že stojí za to. /// Konečne som dočítala Kunderove Žarty a teraz žarty bokom, za mňa veľké áno, no Kunderu musí mať človek asi aj trochu rád aby ho to bavilo a ja ho veru mám rada i preto snáď putuje ku mne do nemenovaného košického bookstoru jeho Nesmrteľnosť sľubujúca ešte väčšiu epickosť, uvidíme! /// Kompaníkove veľdielo som vám predstavila tuto na fb, ak sa vám tam nechce klikať, v skratke – najkrajšia kniha akú vlastním, ak kliknete dozviede sa i dojemný príbeh ako sa ku mne dostala. /// Domček jedným ťahom som si kedysi vypožičala z knižnice (dôkaz na poslednej foto, na blogu sa nič neutají) a po dočítaní som ju pasovala za moju najobľúbenejšiu knižku. Toľko emócií na papieri až mi i skoro slza ukápla, na Vianky som ju dostala od Cibiskita a tak sa s ňou akurát chystám na sladkú reúnion. /// 451° Fahrenheita je môj aktuálny knižný crush (zatiaľ len crush), lebo… lebo. Až dočítam vyjadrím sa možno obšírnejšie. /// Osamelosť Prvočísiel – na záver moja súčasná naj kniha (keď to takto napíšem znie to až pateticky, no fakt je to pre mňa za posledné mesiace emocionálny knižný strop), ktorá zasiahla snáď všetky moje úbohé buňky mozgové, poriadne ich vyfackala a potom nechala hladovieť. Dlho vo mne ešte žijúci autor nezanechal taký dojem.

A čo vy a vaše zakázané ovocia, sladké pokušenia či Valentínska mediálna masáž? Ja si užívam posledné tri dni pred začatím nového semestra (ak si pod užívaním predstavíte unlimited spánok), dnes už hádam aj výjdem z mojej líščej nory a musím priznať, že napísanie tohto článku mi dalo riadne zabrať, asi som vyšla z cviku, čo už. Tak nashledanou!

13 thoughts on “5 tipov na spásu klubu osamelých sŕdc sgt. Peppera.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *