8 tipov na spásu Vianoc.

Tak vianočne premotivovaná ako som teraz – to tu už dlho nebolo. Sama seba udivujem, no strašne veľmi chcem potešiť mojich najmilších a tak už nejeden týždeň poctivo premýšľam, objednávam nech prekvapkania stihnú dôjsť, zapisujem a spriadam diabolské plány ako šíriť radosť. Lebo koľko radosti dáš, toľko sa ti možno vráti a aj keby nie, za tie žiariace páry potešených očí to minimálne stojí!

Pri brúzdaní nekonečnými vodami internetu som narazila na veľa kandidátov na dárky, svoju selekciu bohužiaľ nemôžem odtajniť (čo by to bolo za prekvapenie), no dnes prihadzujem článok určený pre všetkých,ale pochutnáte počítate/š si hlavne ak
– na tom s darčekmi nie ste tak dobre ako ja a strugglujete čo komu alebo čo
– si chlapec a nikdy nevieš ako potešiť svoju dievčinku, lebo (česť výnimkám) ešte stále mám pred očami pohľad na chlapkov pobehujúcich 23.12. po NewYorkeri s neestetickými korzetmi špatnej veľkosti
– si chlapec a aj keď vieš ako potešiť svoju dievčinku, sestru, mamku, kamošku, babku, tak proste čítaj a nepreskakuj, aj šampón môže vyčariť úsmev
– ma rada čítaš, pomedzi darčeky preplietam príbehy zo života detí
– si dievča a ešte nevieš, čo dáš na Vianky sebe #sebaláska_for_the_win
– proste hľadáš kreatívnu inšpiráciu na dárenky, všetky tieto veci by som bez mihnutia oka dala kľudne aj sebe (veď niektoré aj dám a aj som dala) + niektoré vecičky sú i unisex!

Ak to teda zhrniem, je určený asi fakt pre všetkých. Návod ako spraviť z darčekov klasických darčeky neklasické je tu!  V mene Vianiek a žiariacich očí kľudne zdieľaj páčikuj, pošli svojmu chalanovi a šír spásu ďalej, amen.

  Life begins after coffee  

Hrnčekov nemá žiadna domácnosť dosť, hlavne keď sú na pohľad chytľavé (ako by ste preložili eye_catching?), i pitný (kávovo_čajový) režim sa lepšie dodržiava. Chcela som vám tu hodiť aj ten môj, ktorý som vyhrala na Bonami insta, no už sa nepredáva (čo je večná škoda), tak aspoň iné krasotinky. Spoluprácu K.Kynclovej s Adekorom som registrovala už v čase jej vzniku, doteraz nad ňou ahkám a ešte stále som si nič nezadovážila (aj keď priznám sa, že pred mesiacom som oba hrnčeky mala vo virtuálnej nákupnej sieťke – vzišlo z toho). Nákup, z ktorého nevzišlo je hrnček s viečkom od Helia Ferreti (ja mám červený) a aj keď prvá reakcia od mamči bola, že čo som si to kúpila za blbosť, i tak potešil moju školou rozosmutnenú dušu. Takže never uderestimate power of hrnček!
  Kdo neměl zmrzku, neví, co je láska  

1. Koláčová | 2. Cocopinda | 3. Prcat | 4. Analóg | 5. Heisenberg

Tričká s nápismi si moc nejdem, ale niekedy je prosto nutné deklarovať svoj názor. Či už je to pocta tvorcom najsupermegatop kvalitného seriálu Breaking Bad (Heisenberg je večný!)(Alebo keď mal prednášajúci tričko LOS POLLOS HERMANOS, zalial ma sprisahanecký pocit a vedela som, že je to človek s vkusom na správnom mieste a mala som chuť mať toho Heisenberga na sebe tiež), alebo večná láska k Pelíškomzejména pak k jednému slovu, či analógovým foťákom. Kedže sama som zmrzka, tričko od Koláčovej vás tu ani nemá čo prekvapiť a keď sme tu pri životných múdrach, jedno je isté – Milica je lucké! (Trvalo mi nejaký ten piatok, kým som to dešifrovala #hanba)

  Ó vlasy, utkané z jahodovej peny  

Tigi S-Factor Diamond Dreams – na El Nino za fajn cenu na to že 1500ml 
Prvý krát som o tomto diamantovom sne (klišé názvy tigiovcom idú) počula od Štofky v jednej z našich hlbokých konverzácií o vlasovej kozmetike (Aj ITčkárky sa občas potrebujú baviť o bohapustých veciach) a vyšlo z toho, že tento konkrétny TIGI S-Factor blabla mother of dragons… bolo to najlepšie čo jej hlava zažila na poli vlasovej starostlivosti. Ja som vtedy ešte za naj vec na svete pokladala Aussie Miracle Shine a tešila sa zo života, no na mojich vlasoch i tak bolo vidieť, že už sú chudinky zničené, nič moc čo do kvality a potom to prišlo. I 1500 mililitrov lásky ocitlo sa v našej kúpeľni a ja som ako dosť skeptická na balalajky, ale toto predčilo všetky moje očakávania! Moje vtedy ešte neostrihané chudiny boli zrazu lesklé od korienkov ku končekom až si to i okolie všimlo! Ostrihala som ich potom i tak, z iných príčin a práve tigi to z malej trošky podnietil, keď som videla o koľko zdravšie vyzerali moje choré vlasiská s ním, rozhodla som sa ozdraviť sa a vypestovať si nové zdravé pačesy a i na tejto odysee ma bude verne sprevádzať TIGI, lebo mám pocit, že 750 ml šampónu pri mojej aktuálnej dĺžke bude behom na dlhú trať.
A morálna pointa, šampón dokáže tiež potešiť vlasatú dušu, keď viete ktorý zvoliť. Nebude to láska na prvý pohľad možno, ale na prvé umytie určite!
  Darovanej ponožke na bodky nepozeraj  

Darovať ponožky už nemusí nutne skončiť spoločenským faux-pass [čítaj: fo-pá] ak viete ako to správne podať alebo ak to niekto správne podá za vás. Niekoho takého tu máme našťastie i na Českej scéne, ponožková kráľovná Iva a jej projekt Socksinbox, ktorý ste už na blogu mohli postrehnúť pred rokom no a potom sú švédi a ich staré_známe šťastné ponožky.

  Krok za krokom  

1. Vans Brigata Slim | 2. New Balance | 3. Novesta | 4. Converse | 5. Nike Air Max Thea Joli ♥
Touto sekciou tu veľa inovácie a originality nenamútim, no koho by pod stromom nepotešil nový pár nôh? Ja som si už venovala pred mesiacom a tak to tieto Vianočky asi nebudem hrotiť (síce keď tak pozerám na ten môj výber…)
Pekne poporiadku, bodkované vansy som vám už ukazovala na fejzbúku a kebyže na celých internetoch nevypredali moje číslo, tak už by som si v nich veselo cupitala svetom, taktiež tieto NBéčka ste mohli už postrehnúť (a Vianky sú čas, kedy z investície do kvalitných tenisiek nemusíte mať výčitky svedomia, ja som si dopriala aj bez Vianočiek, tiež som asi zaháňala nejaký smútok). Ak chcete venovať sebe alebo kamke kúsok Československa – „Novesta sú topánky s tradíciou už od roku 1932, ktoré sa doteraz vyrábajú na Slovensku za využitia ručných postupov a výhradne prírodných materiálov. Pritom majú v malíčku aj najnovšie trendy a s ľahkosťou ich pretvárajú na svoj obraz – ekologický a štýlový.“ (taký pekný popisok, sama by som to lepšie nenapísala a tieto pistáciové sú pozornostihodné! Nebíčkovomodrými konzervami taktiež isto nič nepokazíte. Nad posledným topánkovým adeptom sa pozastavím viac ako je zdravé, prvý krát som ich zočila na footshopovskom instagrame a ja že „waaaaau“! Airmaxy normálne nemusím, ale tieto sú priam umeleckým dielom a asi jediné airmaxy, ktoré beriem na milosť. (A ešte Štofkine obyčajné biele Airmax Thea). No toto sú dámičky medzi teniskami. Link neprikladám, netuším totiž kde sa dajú zohnať u nás a tak mi neostáva nič iné len ticho obdivovať a posielať inšpiráciu ďalej do sveta. 
Keď sa na to tak kukám, trochu to skĺzlo v môj osobný wishlist a teda inšpirácia je prudko subjektívna, no posolstvo plynúce z tohto odseku je asi také, že darovať fajné boty nie je hanba. (Najmä takým topánkovým maniakom (ako ja)) Treba však byť opatrným pri stalkovaní veľkosti nohy blížneho svojho – hlavne nenápadne!

  Tick-tock  

– 1. Komono limitovaná edišn | 2. Danko Wellington | 3. Cheapo Europe | 4.Cheapo Harold Wave | 5. Klasické Komono

V dnešnej dobe nemôžete dať nikomu viac na svete ako svoj čas a keďže hodinky sú takpovediac zvestovateľ času, možeme sa spoločne utešovať, že je to skoro to isté a ak nie, minimálne dobre vyzerajú na ruke.  Aj keď sú niektoré vyššie spomenuté značky (DW a Komono, ak mám byť konkrétna) hodinôčok pre niektorých temer alergénom (kedže ich je na instagramoch a blogoch asi milión), mimo virtuálnej reality ich zas až toľko človek nestretne a aj keby hej, nemožno im ubrať fakt, že sú esteticky oku lahodiace. Sama mám doma DWéčka už tri roky a žnú chvály doteraz! Mojim tajným hodinkových crushom sú hentie s mapou od značky Cheapo, ku ktorým som prišla ako slepé kura k zrnu a teraz ich neviem dostať z hlavy.

  Intimčo  

1. Biela | 2. Burgundy | 3. Čierna | 4. Čierna | 5. Čierna 

Ak spodné prádlo kupujete niekomu inému ako sebe, je to trošku risk, no pri tomto type podprseniek (niekto z môjho okolia to minule nazval sieťkou na mandarinky #wtf) sa šance na mylnú veľkosť znižujú na 29,74% (#somvypočítala). Ja osobne som na takéto srandy zaťažená a myslím si, že je nás tu takých viac.

  Random(256)  

Tu mám takú zmesku zaujímavých vecí, ktoré sa mi nevmestili nikde inde, no určite stoja za zmienku. Vtipné čaje od Donkey som prvý krát zočila pred pár rokmi na weheartit, ohkala nad nápadom a netušila som, že ich bude možné zohnať aj u nás. English Tea Shop čajíky sú zas istotka a nehynúca klassika, ale o tom som vás už raz písala, každopádne majú teraz pekné vianočné balenia.
Takto pred rokom som vyskúšala i čosi kreatívnejšie ako len bohapusté nákupy a dala som Cibiskitovi vyrobiť hodinky s vlastnoručne navrhnutým ciferníkom a na skúšku som jedny urobila aj sebe (Life begins after coffee), lebo som bola zvedavá.
Ak slúchadlá, za seba môžem odporučiť Urbanears, ktoré mám už asi dva roky a klasika cez nich znie megalomansky, ostatne ako všetko. Happy plugs len okukujem, lebo prevedenie je veľmi okulahodiace, no skúsenosti so zvukom zatiaľ nemám.

Dnes na Mikuláša ma najviac potešila domáca kapustnica a dúfam, že vás aspoň trošku potešil tento článočok alebo to, čo ste dostali do ortopedických papúč čižmičiek. Dajte vedieť, či už ste darčekovo zahojení, alebo či riešite život na poslednú chvíľu? 

10 thoughts on “8 tipov na spásu Vianoc.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *