Keď myšlienky hrejú.

Keď som v pondelok publikovala moje predstavzatia, ešte som netušila,že sa tak rýchlo začnú aj plniť. Hneď na druhý deň som sa sledom nepravdepodobných okolností ocitla v knižnici a domov som išla už nie sama,ale s Levom. Poviem vám to narovinu, vybrať si knižku na čítanie je pre mňa ešte ťahšie ako vybrať si chlapa takže sme tam s mojou najobľúbenejšou budúcou architektkou strávili krušné chvíle. Kastingu Dominika hľadá knižku sa zúčastnili i také mená ako Hemingway, Nabokov či Dušek, no viete.. Vyhral to (ako ste sa mohli dovtípiť) Lev Nikolajevič aj Tolstoj a ja som si priniesla domov dve nové spolubývajúce – Aničky. Karenina I. a Karenina II.

Včera som už stihla zhltnúť pekných pár desiatok strán a skoro by som aj bola zabudla aké to je. Ten tvorivý pocit čítania. Áno tvorivý, dobre čítate. Pocit, keď sa vám slová premietajú do takého mini filmu vo vašej hlave. A som rada,že som si Kareninu ešte nepozrela vo filmovej podobe, ó áno, veľmi rada. Lebo pozrieť si film pred knižkou, to je hotová zlodejina fantázie a takú chybu som urobila len raz a to pri Dorianovi Grayovi. (Popravde nevedela som to vypnúť,lebo však Ben Barnes a tak).

Okrem iného, myslím si,že práve knižky majú/mali zásadný vplyv na mňa ako blogera-vypisovateľa. Aj keď je pravda,že zoznam prečítaných knižiek za moje pôsobenie na gymnáziu nebol až taký bohatý,no nič to nemení na fakte, že pred gymnáziom som prečítala polovicu, možno aj trištvrtinu miestnej knižnice. Preto čítajte! Kvôli sebe. Veď aj ujo Breza raz povedal:  

„Čítať, veľa čítať, inak človeku niekedy chýbajú slová, aby mohol vyjadriť vlastné myšlienky.“


Šaty-ebay,stará.známa.sukňa-nowistyle,tisíc.a.jedna.perla-ebay,hodinky-vintage,náušnice-ebay,ružička.vo.vlasoch-H&M,boty-reno,vápenná.farba.mojej.pokožky-na.nezaplatenie

Budem rada ak mi trebárs aj poradíte, koho mám zaradiť do najbližšieho kástingu do mojej knižkovej Superstar.

45 thoughts on “Keď myšlienky hrejú.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *