Random potulky Štokholmom

Bolo by prinajmenšom smutné ochudiť stojaté vody internetu tohto blogu o poslednú Štokholmskú časť, najmä keď sa nám toto mesto dostalo tak hlboko do srdiečka.
V prvej časti ste si s nami mohli užiť deň plný severskej kultúry, celkom som sa odviazala čo do počteníčka a nejedného anonyma prekvapilo, že som taká kultúristka. Vcelku vydarený deň a nadšenie by sa u mňa dalo krájať.
Druhý štokholmský sa niesol v znamení povinne nepovinnej jazdy, povinnej preto, lebo nech je akokoľvek [ku:l] vyhýbať sa must_see flekom na výletoch a len sa vyvaľovať v kaviarňach a fotiť si nožky na vzorovanej podlahe, v mojej duši je kdesi zakorenené, že pri prvej návšteve cudzieho mesta chcem vidieť presne to, čo všetci a nehanbím sa za to. A možno by som na Gamla Stan zašla zas a možno aj päťkrát. A aj tie nožky na vzorovanej podlahe si odfotím!
No a o čom je tretí? Doslova sme dňu nechali voľnú ruku nohu a nechali sa unášať časopriestorom. (To vyznelo kúštik #LSD)Z nášho airbnb intrákoizbobytíku sme odišli okolo obeda a vylodili vymetrovali sme sa rovno na Kungsträdgården. Na nádherné rozkvitnuté sakury sme došli neskoro (asi pár dní pred našim príchodom opadali), no deficit kvetiniek sme itak úspešne doplnili.


Takto sa na Smelého kukám keď si robí svojku a tvári sa, že tam chce mať aj mňa pritom pravda je inde.A tuto vám názorne ukazujem, že ako smiešno pri tom.čo.si.všetci fotíme nožky v skutočnosti vyzeráme, Smelý vracia úder za svojku! 1:1


Hneď ako som zočila SeverskúLíšku, no musela som nahliadnuť. I keď s mojím fialovým Kankeniskom na chrbte to bolo bezpredmetné, išla som sa aspoň pokochať. Jednotné číslo som použila zámerne, išli sme obaja, no neviem či z toho mal Smelý taký zážitok, ťažko_povedať. Z toľkých farbičiek by sa nejednému mužovi aj hlava zatočila, no a mne sa zatočila, lebo keď som kupovala svoj tak bolo na výber iba z piatich #smutnýživot


To čo sme obdivovali naprieč celým výletom boli stanice metra, temer každá bola hotovou umeleckou inštaláciou a my sme len vyvaľovali oči. Taká poctivá dokumentátorka síce niesom, no páru som si zvečnila. Obláčikové kocky na Solna Strand a divočina so sochami a podzemnou záhradou na Kungsträdgården. Viac peknučných staníc nájdete v tomto kúte googlu, nezvyknem na neho odkazovať no teraz je to viac než nutné.


Malá trošku z mojich suvenírčekov, prvý krát som navštívila TIGER práve v Štoku a ulovila som rybku a iné nepotrebnosti.


A tuto je už záver nášho dobrodružstva, posledné hodiny sme prežili na letisku, kde sme na let čakali asi ešte osem hodín, Smelý kukal ako hráme hokej (Rusko:Slovensko) a ja som pripravovala pravdepodobne nejaký článoček + snažili sme sa aj trochu spať. Nebolo to také strašné, no druhý_krát by som si asi rozmyslela či nocovať na letisku. Každopádne nízkonákladový erasmácko_nomádsky život znesie veľa.

10 thoughts on “Random potulky Štokholmom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *