Šatníková bavlnocída.

Zasa mrzne no ja som našla spôsob ako tú jar obalamutiť či čo. Riešenie pre mrznutie všeho druhu (meteorologické i to noutbukovské): Upratovanie.
Do môjho šatníka totižto zavítala jar. Nastal čas alebo skôr nastala chuť na reorganizáciu a ja statočne ignorujem fakt, že za oknom je vetrisko že by jeden ani psa nevyhnal. Hrubé svetre do najvrchnejšej police šatníka, tenšie svetre na miesto hrubých svetrov v skrini a šaty z vrchnej police pekne zas na vešiak.
Tu však nastáva konflikt záujmov.Situácia sa vyhrocuje. Nieto miesta pre staronových nájomníkov dožadujúcich sa svojho vešiaka. Skriňa praská vo švíkoch a voľný vešiak tu nájdete snáď iba po známosti. Zasadla teda trojčlenná komisia pre dozor nad šatníkovou starostlivosťou: „Me, myself and I“ a rozhodlo sa. Niet inej možnosti, niektoré košele pôjdu pekne ležať do police. Koniec ležérnemu viseniu na vešiaku. Ktoré to však budú? Aké je kritérium? Sympatie, známosti, tvar goliera či počet gombíkov? Nikto zatiaľ netuší. Atmosféra je napätá. Košeľa po košeli predstupuje pred komisiu a tá s ťažkým srdcom skúma podiel bavlny a následne odsudzuje košele s najvyšším obsahom tejto životodarnej tkaniny na sezónu jar/leto do police nepodmienečne. Tu už ani bodky nikomu nepomôžu.
Odsúdení sú tí najlepší, tí čo sa bezdôvodne i dôvodne len tak nepokrčia. Softly a gently ich teda skladám a ukladám jednu na druhú. V pozadí hrá temer pohrebné Adagio od Albinoniho a pod rúškom mojich práznych sľubov o lepších zajtrajškov,väčšej skrini či lamaní stereotypu neprotestujú hoci si myslia svoje. V šatníku zostávajú visieť umeliny, košele bez chrbtovej kosti či charakteru. Rozmaznané a čipkované, s volánmi či zo šifónu. No to je vždy tak, tí najneposlušnejší sa majú vždy najlepšie – či už v skrini alebo v živote. Nemyslíte?

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=XMbvcp480Y4]

+Dnes večer keď spojazdním tento šrot tak sem pridám nejaké tie svetre čo ste mohli vidieť aj v autfitoch, tiež ich je škoda aby na poličke márnili čas. 
Okrem iného, ďakujem vám  za všetky palce čo ste mi napísali že mi držíte pri mature a za to že ste lebo ste super! 🙂

35 thoughts on “Šatníková bavlnocída.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *