Som ten človek, čo…

Na najpopulárnejšej sociálnej sieti sa nám vyskytol taký nešvar, mexická vlna intimity, 5 faktov, ktoré o mne, o nej, o ňom neviete. Kedže v mojej povahe je pravidelné emitovanie podivínstiev priam zakódované (a preto už dávno všetci vedia, že som nášmu psovi v detsve dala celú čokoládu Deva), úplne chápem, prečo má táto reťazovka taký úžasný dosah aj napriek tomu, že iba možno polovica ľudu to miluje a druhá polovica napíše, že reťazovky neznáša, ale aj tak vám povie svojích päť. Prečo? 
Ako Stefan Sagmeister v jednej zo svojich kníh hovorí
„Everybody who tells the truth is interesting.“
A nás stále bavia cudzie životy a pravdy. Takúto odvážnu generalizáciu som vrhla do hlbín internetu, samozrejme vidím len do hlavy svojej a isto sa nájde aj človek, ktorého nezaujíma nikto iný okrem neho samého, no podľa počtu faktov, ktoré som už na instastories prečítala o náhodných ľuďoch – asi tak 1525, súdim, že dačo na tom bude.  Kedže máme len ten svoj jeden život a obmedzený počet rozhodnutí a ich následkov, je zaujímavé dočítať sa podivnosti iných. Preto aj veľký hejter reťazoviek o sebe napíše, no predtým nám všetkým dá vedieť, že to vlastne neznáša. 
A kedže mňa baví všímať si na sebe všeliaké deviácie od normálu, poviem vám aký som človek. (Popravde, tento článok som mala rozpísaný ešte pred reťazovkou a prišiel mi veľmi vhod. Sú to také veci, ktoré som si za poslednú dobu na sebe uvedomila, že cink.)Som ten človek, čo si číta písomnú informáciu pre používateľov pri liekoch nech už je akokoľvek dlhá, niekedy mám chuť si to dať aj na goodreads, musím byť proste furt pripravená na všetky príznaky.

Som ten človek, čo má rád tú pasáž v úvode v kine, keď idú trailery. Vo všeobecnosti mám rada trailery, asi to súvisí aj s tým, že dávnejšie som ich po nociach pozerávala priam závodne, vôbec ma neobťažujú a som rada, že sa dozviem aké nové filmy vyšli.

 

Som ten človek, čo si všíma neskutočne detaily na ľuďoch a situáciách, odchýlky v tónoch reči a pohyby či gestá, ktoré prezrádzajú celý príbeh či náladu, no málokedy to priznám, iba veľmi blízkym osobám. Vždy ma dojme, ak si niekto všimne že som si všimla.


  #ootd   sveter – bershka, džíny – levi’s (thrifted), ponožky – socksinbox, boty – primark, kabát – Bee-Q Club Scandinavia (thrifted)

Som ten človek, čo obsesívne vyberá všetky jadierka z paprík, ale to už sa časom zlepšuje, neviem, možno mám kdesi v hlave zakorené, že ak zjem jadierko od papriky vyrastie mi v bruchu kríček.

 

foto Dominik

Som ten človek, čo sa javí ako introvertná duša no pravda je taká, že keď sa pred niekým celkom otvorím, som dosť blázonka a stáva sa mi, že to moje bláznovstvo otvára v ľuďoch nejaké ich zamknuté bláznovské komnaty, lebo inak si to neviem vysvetliť.

A čo ty, ty si aký človek? Zapojil si sa do davovej psychózy? Ak nie, kľudne napíš mne tuto.

10 thoughts on “Som ten človek, čo…

  • Domi, říkám si, jestli ta autentičnost je stále autentičnost. Myšleno všeobecně. Čím stoupá virtuální intimita, tím víc se vzdaluju. Říkám si – ví o \“top 5\“ blízcí lidé dotyčného, vypadají rána opravdu tak, jak na fotkách, čtou opravdu lidi knihy, které se fotí? Mám z toho na mysli jen řadu otázek a toho, co dneska je to \“ono\“.

  • Anna Roberta, chápem, lebo určite sú aj ľudia, čo ich rána nevyzerajú tak ako na fotkách a nečítajú to čo si fotia, no to popravde nemôžem/e vedieť, kedže nikdy v podstate do hlavy a životov iným nevidíme, 90% ľudí na sociálnych sieťach sú pre nás iba virtuálne postavičky, ktorých slová a fotky môžeme vidieť. často to môžu byť aj naši známi, s ktorými sa často nestretávame.Ako bol pred rokmi obrovský boom ako jedna youtuberka \“odhalila\“ ako jej život je fejk, že sa prezentuje nejako a v skutočnosti to tak vôbec necíti (keď si vygoogliš essena o'neill). autentičnost je podla mna to, ako sa človek sám cíti pred sebou. pre mňa napr. to čo essena deklarovala o internetových životoch napr. mne nedáva až taký sense, lebo ja sama za seba takto nežijem, to čo píšem po internetoch sa nijako zvláštne nelíši od toho ako žijem 😀 (aspoň mne to tak nepripadá)

  • Krásny článok! Aj ja som sa do tejto reťazovky zapojila. A keď si čítam tvojich 5 faktov tak sa viem veľmi dobre stotožniť s tým o traileroch. Trailery milujem a pozerám ich častejšie ako samotné filmy. Pozývam teba a tvoje čitateľky na GIVEAWAY na mojom blogu 🙂

  • Sama se do těchto událostí moc nezapojuju, ale většinou si to ráda čtu u ostatních (naštěstí na IG nesleduju zase tak moc lidí a nejsem těmito řezězovkami příliš zaspamovaná).A jinak, i já miluju trailery v kinech a vždycky se na ně těším a proto musíme být v kině vždy na čas, abych o ně náhodou nepřišla 😀 A co se týče těch přívalových letáků, tak jsem si vzpomněla, že jsem takovou parodii na příbalový leták vytvářela na maturitní ples (nojo, zdravka) – doufám, že to mám ještě někde uložené, byla to celkem sranda a neslo to název Alcohol forte® 😀

  • jasne, vzdy nahanam frajera nech sa ponahlame do kina, lebo predsa musim vidiet trailery a potom vydz hadam k akemu je filmu a potichu kricim kde daju nejaky novy 😀 mojich 5 faktov este len budem zverejnovat :Dhttps://lenkasays.com/

  • Tvoj článok vo mne spravil velké CINK! Uvedomila som si, že vlastne všetky svoje podivnosti, výnimočnosti ba aj bláznovstvá sa vo mne dlhú dobu dusia. Nechcem tým povedať, že nie som sama sebou. Len, ľudia okolo mňa považovali moje podivnosti za detinské, stále mi prizvukovali aby som už dospela. Vždy som sa bránila, že dospieť je predsa pasca. Neskôr som ale sama pochopila, že dospeje každý z nás… tak som to všetko odložila do akejsi škatuľky vo mne. To CINK tu škatuľku našlo. CINK mi ukázalo, že môžem byť rovnako zodpovedná a rovnako vyspelá aj s podivnosťami. Ď A K U J E M !S pozdravom, Kristyn Marama

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *