Suveniry z Krakowa

Suveníry z Krakowa

Vždy sa snažím priniesť si z cesty niečo jedlé, pitné alebo inak mentálne konzumovateľné. Až na pohľadnice, ktoré sú moje guilty pleasure sa mi to vcelu podarilo takto na ružovej vlne.

_Krówky popularne majú v mojom srdci špeciálne miesto a bez toho sa pre mňa výlet do Poľska nezaobíjde. Viac poľské sú snaď už len huňaté papuče.

_Pohľadnice – tentokrát som ale neodolala miernemu gýčiku, zato veľmi peknému

_Čokoláda Wierzynek – lebo vraj je to čoko zo samého srdca Krakowa – z hlavného námestia, kde je Królewska Manufaktura Czekolady. Značku som nepoznala a vybrala som si podľa farby, no extrémnu lokálnosť jej uprieť nemožno.

_Kraft lab malinowá IPA – v podslednej dobe (ale dlhej dobe) si so sebou veziem z výletov množstvo kraft pív, dosť to preháňam (spoiler – toto nie je jediné pivo, čo som si doniesla z Krakowa), no vždy dbám, aby bolo minimálne z krajiny, kde som. Teraz mi to vyšlo super, Kraft lab je priamo z Krakowa

_This is Bacon – v Bunkier Sztuki som neodolala a v dizajn shope som si vzala ilustrovaný životopis Bacona

_Powidoki – poľský mag nesmie chýbať. Kupovala som ho zabalený, pričom som si vygóglila, či má anglickú paralelu, a písali, že oba jazyky, no po otvorení som  bola nemilo prekvapená, že je to celé po poľsky, no nič. Nabudúce vsadím na LabeL.

Suveniry z Krakowa

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *