Suveníry z Londýna

Suveníry z Londýna

Píšem po osemsto rokoch článok a napadne mi slovo suvenír. Nie je to náhoda, chcela som sa zamyslieť nad tým aké veci si človek typu ja nosí z výletov. A tak píšem souvenirs suveníry a že aké funky slovo. Synonymický slovník hovorí, že suvenír je dar. Pozornosť. Podarúnok. Prezent. Magnetky sú pre mňa mŕtve už niekoľko rokov, kamošom a rodine nosím jedine miestne čokošky. Čo si však človek typu ja prinesie sebe? Trošku to definuje aj to, aké miesta som navštívila a tento chudáck perex by som len ukončila tým, že — ukáž mi tvoje suveníry a ja ti poviem kto si!

_Dairy Milk Cadbury – klasická mliečna čokoška musí byť z každého mesta a štátu, jednak mi to príde ako skvelý nenútený dar pre kohokoľkvek (nuž magnetku nezješ) a druhak super suvenír aj pre seba (magnetku fakt nezješ). To, že je na fotke jedna neznamená, že som si ich nepriniesla 11.

_Pohľadnice z Barbican Centre – snažím sa vyhnúť takým konvenčným motívom a teda pohľadnice skôr kupujem v galérii kde som alebo ako tuto teraz v Barbican Centre, čo keď nevieš čo je tak choď okamžite vygúglovať.

_Eye on Design Magazine Issue #03 – Gossip – v posledných mesiacoch som si začala dosť ulietavať na magazínoch a tak bolo viac než jasné, že v Londýne zavítam aj do MagCulture, ktorý som objavila vďaka môjmu obľúbenému lisabonskému magshopu Undercover. Je to podľa mňa tiež fajn, priniesť si suvenír, ktorý ťa ešte doma môže nejako mentálne a vizuálne obohatiť na dlhšiu trať.

_Ayn Rand – Anthem – Dobrý kup na nedeľnom Brick Lane markete, ale struggle bol fakt naozajstný, lebo prídeš ku stánku kde má týpek knižky a to nie že sa ti páči jedna zo sto,ale že má tam fakt dobré tituly a chcel by si všetky. Napokon vyberieš jeden a si ajtak spoko. Prekvapená som ale, že Ayn Rand dokáže písať aj knižky kratšie ako 800 strán a na túto dystopickú novelu, ktorú som predtým nepoznala, sa celkom teším.

_Kožená bunda z TRAID – čo je vlastne charity shop alebo teda sekáč, suma nebola až taká charity, bola trošku vyššia, ale pomer cena výkon stále super a bola mi zima, takže som do toho išla. Jednak som po asi 6 rokoch zodrala svoju koženku no a toto je už kožené a v perfektnej kondícii, že skoro nová? Asi nová? Neviem, ale verím, že táto vydrží ešte dlhšie. Keď si ešte predstavím, že u nás sa po háemkách predávajú nové koženky v cene tejto ulovenej, mám z toho lepší pocit

_Pin z kolekcie BRUTAL z Barbican shopu – ktorá je inšpirovaná brutal architektúrou Barbicanu.

_Monocle Mag – už som strašne chcela vedieť, prečo všetci art directorovia čítajú monokel

_Plagát Tate z Tate – teda z Tate Modern. Ťažko odolám priniesť si niečo, čo by mi mohlo vydekorovať obydlie. Nalepila som ho tam zatiaľ provizórne, než kúpim rámec.

Čo si nosíš z výletov ty?

2 thoughts on “Suveníry z Londýna

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *