Airbnbíčko v Bratislave?

O vychýrenej službe Airbnb [érbíenbí] som vám tu achkala už neraz, no nedá mi nepozastaviť sa ani nad naším Bratislavským ubytkom. Už som videla čo to, naposledy v Budapešti to skončilo fiaskom, lebo vyberal chlap Cibiscuit (nechcem znieť overferministicky, no je to tak). Pre náš predĺžený víkend ešte kedysi pred mesiacom ostal výber na mne a môžem s kľudom angličana prehlásiť, že toto bolo najkrajšie ubytko, v ktorom som cez airbnb bola. Všetko prebehlo super, byt vyzeral naživo tak ako na obrázkoch, naša milá teta hostiteľka nás čakala v dohodnutý čas v byte a dokonca nám prichystala pečivo a čosi do chladničky, také maličkosť a predsa to zanechá obrovský dojem. Byt a prístup bol totálnym opozitom toho, čo sme zažili naposledy v Pešti, a dokonca na rodnej hrude, kto by to bol povedal…

 

  #tipyatriky  
Ak ste ešte airbnbíčko nevyskúšali, momentálne dávajú až 31€ na prvú cestu, čo sa určite oplatí rýchlo uchmatnúť, kedže tú sumu vkuse menia a svojho času bola dlho iba 18€, no za 31 éčok (829 kaček) si už viete dovoliť slušný bytík na deň pre dvoch a to už je dačo! Nie je v tom žiadny fígeľ, sama som to už využila a nepotrebujete ani žiadnu minimálnu sumu utratiť, proste as is. Taká poznámočka pre neveriacich tomášov, ak si rezervujete ubytko, príslušná čiastka sa vám stiahne z účtu hneď, no nemusíte sa obávať, že ostanete s holým zadkom a ešte aj bez peňazí, hostiteľ dostane vaše peniaze až tri dni po tom, čo sa váš výlet skončil a ak sa vám vyskytne nejaký problém, airbnbí tím sa bude snažiť urobiť všetko preto, aby vám to vynahradil. Mne sa napríklad stalo, že zaštrajkoval bankový systém a stiahlo mi naoko dvakrát pomerne dosť vysokú sumu, dosť ma to vyšokovalo a tak som im hneď písala, problém sa rýchlo vyriešil a asi o dva týždne nato ma dokonca potešili kupónom na ďalšie ubytko, zákaznícke servisy iných firiem by sa mohli učiť od nich!
  Môj čeklist  
Destinácie, v ktorých som prebývala cez airbnb:
– 2x Budapešť
– Bratislava
– Piešťany
– Miláno
– Stockholm
– Helsinki

Celkovo nás to vyšlo aj lacnejšie, ako keby sme v Bratiske hľadali hotel a komfort súkromného bytu vám žiadny hotel v takej cenovej relácii nenahradí. Za mňa veľké áno a ak by niekoho zaujímal tento konkrétny listing, kľudne napíšte.

Máte i vy nejaké skúsenosti s airbnb?

20 thoughts on “Airbnbíčko v Bratislave?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *