Art overloaded.

Danubiana bola mojím jednoznačným must-see, kedže som zastávala názor, že je to strop toho, čo sa dá v modernom umení vidieť v Bratiske.(Asi aj celkovo na rodnej hrude celej) Moje túžby a očakávania sa len potvrdili a naplnili, keby sme mali takú Danubianu Hornadianu aj za Košicami, určite by som tam strávila nejednu sobotu. Celé to na mňa pôsobilo až neslovensky (trochu mi to pripomínalo atmosférou štokholmské moderna museet) a veľmi upokojujúco. Spoločnosť nám robila Kvetina, čo vzišlo z celkom nezáväznej konverzácie deň pred v Urbančomsi, že reku ani ona nebola ešte, tak poďme. Avšak stráviť deň s dvoma fotonadšencami a ašpirantmi na art. tituly, to nie je len tak vážení, počet hľadáčikov predčil počet dostupných očí a miestami to muselo vyzerať veľmi zvláštne – štatút fotoaparátom štvanej zveri si vyskúšal asi každý zo svätej trojice, neminulo to ani mňa a Biskita, no ani Kvet! Súhrnom obrážtekov odomňa vás nasýtim teraz a video dostrihám snáď v najbližších dňoch, na to sa obzvlášť teším!Viac Kvetiny na mojom wannabefoto tambléri.

Danubianské bistro prekvapilo priestormi, celé dobre!


Kvetina nám urobila umeleckú exkurziu okrem Danubiany aj na VŠVÚ a dvaja fotografkovia si šantili so svetlami a hľadáčikmi.

Fotografko fotí fotografku a ja fotím fotografkov, sa to zamotalo. Druhá fotka je ale môj počin, na obyč telefón, čo dokazuje (teda aspoň si myslím, že dokazuje, mne sa celkom ľúbi), že netreba mať drahé mašiny (akože aj ten telefón je vcelku nelacná záležitosť ale!) najdrahšie mašiny na fajné fotky, či ako sa to hovorí…


  #ootd:  
Moja cestovateľská garderóba bola veľmi poskromná, i preto mi prišiel vhod ulovený sveter z No_se_né_ho, ktorý perfektne matchol moju obľúbenú gombičkovú suknicu. Čo k tomu absolútne nepasuje sú boty, no s Cibiskitom sme sa zhodli, že tak nepasujú až pasujú, takže vybavené. Dodali kažuálnej nudnosti ten správny balanc a tak to má byť.

Dúfam, že som vám týmto postom aspoň trochu vniesla farieb do dňa a že sa možnožeaj pozdvihne návštevnosť zapotrošenej Danubiane, lebo ako som si všimla po asociálnych sieťach, moje bezúhonné propagátorstvo kultúrnych svätostánkov a neznámych výstav má svoj dosah, čo ma samozrejme teší. Milujte sa a množte sa skultúrňujte sa!

24 thoughts on “Art overloaded.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *