FINLAND IX. – Vappu.

Vappu. Najvyššia koncentrácia opitých fínov na meter štvorcový. Študáci v overaloch a mariňáckych čiapkach (ktoré dostali k maturite) neúprosne týrajúci obrovský vtáčí monument na štýl slovenskej veľkej noci. Piknik pri mori. Čo sa však skutočne skrýva za týmto magickým slovíčkom, ktoré zažína plamienky v očiach každého Fína?

Vappu, v doslovnom preklade prvý máj je najväčšia študentská kalba roka a spolu s Vianocami, Veľkou nocou a letným slnovratom jedným z najdôležitejších sviatkov. Oslavy začínajú 30. Apríla prakticky od rána, vrcholí to najväčšou párty roka večer a pokračuje až do prvého mája. Okrem dňa práce, oslavuje sa hlavne príchod jari (hurá)(ak teda momentálne nesneží) doprevádzaný všakovakými študentskými tradíciami, napr. bezbrehá ožieračka napoludnie. Fínsky národ sa oddáva prakticky oddáva jednému kolosálnemu pikniku.

My sme sa tohto fínskeho šibalstva zúčastnili iba tak casuálne na spôsob piknik, pivo, deka a UNO, kedže Erasmus je jedna veľká párty sama o sebe, nepociťovali sme túžbu vygradovať to do nepríčetna, no bolo super zažiť si kúšťok fínskej kultúry ba i atmosféru tomu nemožno odoprieť.

Click here for English Version  #OOTD  
Kabát/Coat (here) – Sheinside
Košeľa/Shirt – Sheinside
Šaty ako sukeň/Dress worn as skirt (here) – Oasap
Botky/Shoes – H&M
Okuliare/Sunglasses (here) – Giantvintage

A vy ste si ako prvomájovali?

12 thoughts on “FINLAND IX. – Vappu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *