FINLAND III. – random(256)

Typické! Napriek tomu, žeby som mala robiť assignmenty do školy, vyklepkávam si tu ďalší článočok. Takže predsa som sa až tak nezmenila. Vo Fínsku už máme leto (ehm, celý týždeň teplota nebude záporná, abybolojasno), skončila sa prvá študijná perióda, pred týždňom mi konečne začali Integraalimuunokset Integrálne transformácie s hot mladým učiteľom, vďaka ktorému je matematika o hodný kus znesiteľnejšia (2/2 redheads approved), mám zasebou ďalšiu horúčku, erasmácku sitsit párty (a traditional finnish academic party with food, drinking, special program and singing.), zopár pohľadníc zo severu už našlo svojich majiteľov. Kedže my sme tu extrémne kultúrne bytosti, nesmeli sme chýbať ani na prudko alternatívnom divadle no a občasné kruté mrazy zaháňame posedeníčkami nad wafľami s malinovým džemom. Taktiež klišoidný sviatok Valentín bol omnoho znesiteľnejší vďaka maratónu tematicky ladených filmov Kill Bill a Kill Bill dva, horúcej čokolády, vína a najlepšej spoločnosti. A že nechutne to tu letí. A na veľkú noc ideme do Helsiniek! A vy ako tam?
Bunda fínskou zimou otestovaná je odtiaľto, avšak do -15 to už neriskujem.

Odkedy si žijem takto v novom nazvimeto sterilnom prostredí, hoc i len mesiac a pol, radikálne sa mi zmenil pohľad na odievanie seba/sa. Jednak, kedže nie som švihnutá fínka a neholdujem holým kotníkom a iným obnaženým kúskom kože v tomto ročnom období, totálne som tu vypustila zo života sukne. Popravde, ani tu žiadnu nemám (okej, jedny malé čierne tu somnou pocestovali, ale príliš si vážim svoje ženské orgány, veď to poznáte možno). Ďalšou vecou je, že sa facepalmujem za to, čo som tu prezentovala len pred niekoľkými mesiacmi. Preplácanosť nad preplácanosť. Ono keď žijete medzi štyrmi stenami a máte tu iba posteľ, stôl, stoličku, poličku a skriňu, vaša minimalizmom nasiaknutá myseľ začne dychtiť po väčších zmenách. Ako nemusíte sa báť, nie je to až také radikálne, nejdem si vyholiť obočie ani písať balady o dievčati, ktoré neprodukovalo žiaden odpad, no zistila som tu, že ani nič viac ako tu mám nepotrebujem. Aj to je ešte veľa, by som povedala. Jedno je teda isté, keď sa vrátim, môžete očakávať veľké čistky šatníkové!
Kedže tu vo Fínsku sa tak nejako denne nefotím, aby som vám mohla ukázať, ako sa moje odievanie vyvŕbilo, vybrala som dva také exempláre, že čo by som zvolila s mojím poznačených pohľadom na svet. A samozrejme vo Fínsku, pod nohavky aspoň dve vrstvy termopančušiek! (Ale čoste, do -3 stačí jedna)
 
Get the look:
kabát // coat – here
košeľa // shirt – here
nohavice // pants – here
čižmy // boots – here

Get the look:
bunda // jacket – here
košeľa // shirt – here
nohavice // pants – here
čižmy // boots – here

33 thoughts on “FINLAND III. – random(256)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *