O utrpení mladej blogerky, vianočnej blogerskej tlakovej vlne, o rekapitulácii. O všetko a zároveň o ničom? Oničom?

Dnes to bude nadlho. Porozprávam vám príbeh jedného skúškového a na konci zosumarizujem môj 11 mesačný život, lebo to, čo sa odohrávalo posledné týždne sa tak označiť určite nedá. Takže pripravte si svoje zázvorové čaje, šampáňa alebo iné destiláty (keď už je ten Silvester čičo), nasaďte pomyseľné alebo reálne okuliare na čítanie a poďme na to:

Posledný mesiac a pol bol pre mňa najsebateroristickejším mesiacom môjho života.

Pracovný názov: Urob 6 skúšok za 10 dní a potom môžeš ísť bezbolestne a bezvýčitkovo do Fínska. Challenge bola akceptovaná (popravde som si tohto Damoklovho meča uviazaného tesne nad mojou hlavou bola vedomá už odkedy som vypísala prihlášku,ale to viete, pod zahmleným pojmom ďaleká budúcnosť sa stratí bársčo) a partyhard studyhard sa mohlo začať. Prijať takúto challenge v odbore kybernetika rozhodne nie je med lízať či prechádzka ružovým sadom či ako. A tobôž nie pre mladú ženu. Pocítilo to aj moje okolie, kedže som sa zmenila na uštekaného netvora a ešte aj prejavy podpory ma viac provokovali do štekaníc ako mi pomáhali. Mesiac plný odriekania, neblogovania, drtenia sa – hotová mozgová drezúra. Stále ešte nedokážem uveriť tomu, že je po všetko a že som to zvládla. Ako normálne že zvládla a dokonca nadpriemerne! Potvrdilo sa mi teda, že najlepšie výsledky dosahujem v najväčšom strese, neviem ako sa mám k tomuto zisteniu aktuálne zachovať.

Niesom ale zas tak úplne svedomitou študentkou, kadetade sa u mňa predierala na povrch i teta prokrastinácia. Vďaka nej som videla snáď všetky debilné videá čo kto kedy postol na fejzbukovskú stenu v snahe oslobodiť môj mozog zo splete lineárnych dynamických systémov, databáz, asembleru a matematických definícií. Všetky usmievajúce sa mačiatka, rádoby vtipné Vines, naozaj vtipné Vines, dieťa túliace sa k pitbulovi na 10 spôsobov a iné hlody, ktoré za iných okolností ignorujem. V období skúškového ale veľmi osviežujúci prvok, verte mi. 
Občas som zabrúsila aj do môjho Feedly, kde ma však čakal jeden obrovský stereotyp zaobalený názvom Vianoce. Neberte to v zlom, veď i ja som si pomedzi učenie ujedala z adventného kalendára a s láskou vyrábala darčeky pre najbližších a teda niesom Grinch ani mi mozog neobrástol zelenými chlpmi. Náhodný okoloidúci možno nepochopí tento môj výkrik do tmy blogosféry, no niekto, kto má v čítačke možno i viac ako 20 blogov, vie o čom je reč. To boli najprv Vianočené wishlisty, Vianočné darčeky pre mamu, otca, babku, psa, andulky. Potom samozrejme, 24.12. treba popriať celému svetu naj Vianky na svete a 25.12 vás už v čítačke čaká 25 článkov čo dostali blogerky pod stromček. Aj preto som vôbec nemala chuť prispievať do internetových vĺn 328 článkom o Viankach/Vianočkách/Vianociach. (Paradoxne autorka pri písaní tejto mini sťažnosti ujedá pozostatky vianočných perníčkov.) (A hovorí o sebe v tretej osobe.) Pred pár dňami som to tu chcela pod rúškom sebareflexie celé zabaliť. (Hejteri kričia hurá) Hlavou mi prúdili otázky ako: kto som, čo tu robím a čo viem ponúknuť iné ako ostatní a prečo. Nebolo by to prvý krát, no po tomto vianočnom bombardovaní som na to myslela o to intenzívnejšie a stále som nenašla odpovede. To správne riešenie jednoduchej lineárnej rovnice. Tibor ma ihneď zabombardoval zamietnutím týchto mojich zajačích úmyslov, no ja si ajtak urobím po svojom, ako vždy (pestujem tvrdohlavosť). Možnože tu budem ešte 10 rokov a možno o pol roka blog zmizne. Jedno ale viem naisto, a to síce, že nechcem môj fínsky polrok žiť bez toho, aby som si ho poriadne zaryla do pamäti či blogu. A možno práve vo Fínsku nájdem stratenú joy k blogu. Uvidíme.
Od neistej budúcnosti, i presuňme sa na časovej priamke dozadu. Summa Summárum (∑∑rum – deep matematický vtip) 2014. Toto sa momentálne tiež šíri blogerským svetom ako ovčie kiahne a ja si asi niektoré cudzie, ktoré ma zaujímajú prečítam až vo Fínsku, no neodpustila by som si, ak by som do tejto plejády virtuálnych životov neprispela aj ja. Rada sumarizujem, zhrňujem, utrieďujem myšlienky do krabičiek, zoraďujem ich podľa farby, vône, abecedy a dôležitosti, ako správny puntičkár. Aj keď môj n-rozmerný kufor na mňa už túžobne pozerá, otáča kolečkami a radostne vrtí chvostíkom menovkou, cítim, že je potrebné všetko zhrnúť ešte dnes, ešte v roku 2014. Ako obvykle. Let’s have a čít.
Rok 2014 bol rokom:
– do ktorého som sa preswingovala
– kedy som bola na Agnes Obel a najzimomriavkovejší koncert vôbec
– keď som sa ocitla na refresheri
– keď som prežila tri skúškové obdobia
– som prvý krát zapredala dušu estetickému diablovi IKEA
– v ktorom ma nakreslila éterická bytosť Lucy Hudec
– keď som prekonala svoj komplex a začala sa konečne usmievať
– keď som si konečne kúpila vlastný grafický tablet
– kedy som spolutočila som swingové video
– keď som objavila radosť z turistiky a zablúdila
– keď sme stretli v meste kohúta
– keď som s Cibiskitom vypila asi trilión hektolitrov kávy
– keď som prvý krát letela a rovno cez celú Áziu
– keď som bola na Filipínach a zažila prežila tajfún
– keď som ochutnala sushi po prvý raz a nie, nikdy mi to nebude chutiť
– keď som festivalovala na Grejpe
– keď ma vybrali na erasmus do Fínska
– keď som prebicyklovala s Cibiskitom nočnú Budapesť
– keď som objavila čaro i tienisté stránky ciderov
– kedy som dostala prvé Fx.. a prvé A, rovno dve!
– kedy som začala behať
– keď som stúpila na kameň, ktorý padol niekomu zo srdca
– keď som dostala od najobľúbenejšej kybernetky nový Moleskine ♥
– keď sme vytvorili nepriestrelný kybernetický gang
– keď sme s Cibiskitom navštívili F&F šourúm
– kedy som veľa veľa hysterčila
– keď som chodila veľa do divadla
– keď som videla dvojitú dúhu

Oproti minulému roku je zjavné, že viac kukáte a menej kecáte. Múdro.
Najokukanejšie články:
VIDEO – Certain Romance – 5136 zhliadnutí 
Tajfún. – 5115 zhliadnutí
„Off the wall“ – 4009 zhliadnutí
KOŠICE fešn BLOGGERS BAZAAR! – 2736 zhliadnutí
– Приморско IV. – 2497 zhliadnutí 
Najokecanejšie články:
Domček jedným ťahom. – 55 komentárov
– V Zemi České – 46 komentárov
„Of the Wall“ – 44 komentárov
Tri článkočky pre blogerku:
Po kliknutí na guličky pod obrázkami sa dostanete na dané články, aby bolo jasno.
 Január 


 Február 

 Marec 

 Apríl  Máj 


 Jún 

 Júl 

 August 
 September 
 Október 

 November 

 December 


Za posledné dva mesiace pomaly ani nie je čo rekapitulovať, ako som aj spomínala, zomrel mi život, takže niet sa čomu diviť. A to keby ste vedeli, koľko fotení ešte vôbec nevyšlo napovrch. No neva, Veď ja vám to ešte niekedy ukážem, počas dlhých zimných večerov v krajine, kde deň trvá štyri hodiny. 

Ak ste sa prekúsali textom až sem, tak gratulujem! Kľudne dajte vedieť, že čo si o tomto celom myslíte. Ja idem akurátne zabaliť svoj život do 46 kíl (autorka si počas písania článku zakúpila additional batožinu,hellyea), zjesť všetko, čo doma nájdem (do zásoby) a expresne vyliečiť boľavé hrdlo hektolitrami zázvorového čaju. Tak si užite silvestrovské orgie aj zamňa, vidíme sa o rok už z novej zemepisnej šírky! Nashle!

P.S. Kebyže chcete, instavidejko tu.


29 thoughts on “O utrpení mladej blogerky, vianočnej blogerskej tlakovej vlne, o rekapitulácii. O všetko a zároveň o ničom? Oničom?

 • To insta video je super :)) Som rada že som v priebehu tohto roka narazila na tvoj blog :)) Je vážne skvelý a rada si čítam tvoje články :)) Želám ti do nového roku všetko dobré a veľa úspechov :))

 • To tvoje sumarizovanie milujem. Ten matematický vtip so sumou, z toho si nič nerob, Šroba (teda pokiaľ som ťa tam tuším ešte minulý rok dobre videla alebo predminulý, už neviem O.o). Začiatok článku – no bída to učenie. Fakt nezávidím a už sa neskutočne \“teším\“ o rok, keď bude matura a potom vysoká, hej hou. Každopádne – tie články som chcela dať na blog aj ja, len nejako som na to pozabudla, no nevadí. Možno ešte doplním, uvidíme. A outfity nádherné – videla som v priebehu roka snáď každý jeden 🙂

 • Jops, šťastný Nový rok a do nového roka ti želám veľa šťastia, zdravia, lásky, energie, nápadov a hlavne pevných nervov, či už sa to týka súkromného života alebo školy 🙂

 • Moc moc moc moc moc ti závidím tu Agnes Obel. Máš nejoriginálnější fotky a baví mě se na ně dívat i celými dny (ne, že bych to zkoušela, ale věřím tomu!), proto ti přeju, ať ti to vydrží, ať máš úspěch i v nadcházejícím roce, ať se ti daří vše, co máš v plánu. Šťastný Nový rok! 🙂

 • Zatím nejpovedenější článek ze všech co jsem četla a ze jsem jich četla strašně moc .. Kam se Hrubeš na blogy tady u nás které jsou populární .. Je vidět ze tento článek ti zabral hodne času viď ? Jen tak dal !

 • Skromný komentár za 3…2…1 Domi, ja som tento rok mala dve zaujímavé veci, ktoré vraj stoja za to aby som ti ich povedala. Objavila tvôj čarovný blog (no fákt!) a kúpila tvoje hodinky, ktoré toľko nosím, že za chvíľu sa vynosia. Neruš si blog, nemaj deep myšlienky, lebo z nich budeš robiť neuvážene veci.(#ifyouknowwhatImean) A užívaj Fínsko. Hepy ňju jír 🙂

 • ten pocit, keď čitateľ vie ako na pisateľa 😀 vlastnými zbraňami, ďakujem Dominika, aj tebe šťastný nový kRok v čomkoľvek čo si praješ:) (aký variabilný želací voucher ahah :D)

 • na šrobe predminulý, ale to šroba ešte nič oproti tomu, čo zažívam teraz,ale vcelku dobrý odrazový mostík :)a ďakujem za rozsiahle želanie, aj tebe všetko pekné prajem! :3

 • Nahodnym klikom som sa pred pár mesiacmi ocitla na tomto zazracnom mieste, kde nie je azda nič nemožné.A žiaden blog ma tak neočaril ako tvoj. Vždy sa cítim výnimočne, keď si čítam(aj medzi riadkami), počúvam,prezeram tvoje články,fotky, všetkomožné. Si skvelá! Jednoznačne naďalej rob to čo doteraz. Lebo ti to ide!Na tento článok som vyčkávala sta švarny šuhaj pod oblôčkom celý december a hľa! Je tu 🙂 poriadne ma zahrialo pri srdci v tejto arktickej zime. Ďakujem :)a k new year. Ti zaželať chcem, aby tvoja kreatívna duša nepoznala hraníc v tvorivosti, a v živote tvojom nech sú len samé dobre veci, aké nám náš svet dokáže ponúknuť 🙂

 • viackrát sa mi počas čítania komentu nadvihovali kútiky úst, dokonca reálne a nie len pomyseľné, ďakujem ja za zahriatie u srdiečka, teraz cítim zodpovednosť a aj sa hanbím, že som šuhaja nechala vyčkávať tak dlho :Dďakujem, fakt! neviem ani ako ti popriať niečo pekné aby to nevyznelo trápne, lebo to tvoje prianie s hranicami a kreatívnou dušou ma urobila speechless :3

 • Pekná bodka za celým rokom 🙂 Ten matematický vtip je náhodou dosť super 😀 Asi degenerujem, že sa mi také začínajú páčiť 😀 S tou vianočnou vlnou súhlasím. Teraz som sa vrátil zo svojho feedu a musím povedať, že niet čo čítať napriek obrovskému množstvu článkov… všade presne to čo píšeš. Nakoniec som rád, že som nevydával 😀 :DKaždopádne good luck vo Fínsku a vlastne všade 🙂

 • tak nechutne ti závidím, že máš tak rýchlo po skúškach :(..a zároveň ťa fakt obdivujem! a veľmi ti to prajem, musí to byť super pocit :)..Nech sa ti darí minimálne tak skvelo vo Fínsku .uži si to najviac …ps. som sa nahlas zasmiala na matematickom vtipe! 😀 (to sa mi často nestáva, asi som nerd)

 • práve sa učím na skúšku, čiže som dnes videla asi tak polovicu videí databázy 9gag.tv 😀 som ti vďačná, že si nerobila žiaden článok spojený s Vianocami, lebo ma z tých postov skáčucich na mňa z každej strany už išlo šľahnúť. A neopováž sa to tu ukončiť, ohromne ma tu baví sa vykvákavať, nikde inde nič nekomentujem 😀 ten tvoj kufor si predstavujem asi takto http://media.tumblr.com/tumblr_m6cqj1NL0e1qafrsx.png 😀 takže nakúp tam oblečko čistých línií škandinávskeho štýlu a hlavne ponožky :3 a nakoniec priateľská rada : pozor na Erazmákov Španielov a Talianov 😀

 • hahaa deväťGAG tv je tiež dobrý prokrastinačný pokrm, approvujem 😀 kufor si predstavuješ dobre, akurát že som mala dve miesto jedného a keď som ich expandla tak to boli skôr kocky už 😀 a kedže som mohla vziať až 46 kíl, mám tu milion tisic osemsto zbytočných ponožiek,ale však treba si rozjasniť temné fínske rána 😀 a nakupujem akurát tak hrnce a paplóny, dnes som minula asi tak milión na veci to living a na jedlo :X ale je tu lindex, myslím, že s Vaasou budeme kamaráti! 😀 dík za radu! 😀

 • Máš můj obdiv, jak jsi všechno zvládla. Na mě působí stresové situace také velmi nepříznivě.Doufám, že ti blogování vydrží ještě dlouho, protože jsi skvělá, výjimečná blogerka, a navíc moje nejoblíbenější. 😀 :)Krásný nový rok!

 • Len prednedávnom som narazila na tvoj blog ale tvoje články su užasné. Rada si ich čítam 🙂 a máš moj obdiv že si to všetko tak super zvládla 🙂

 • No ja som to celé prečítala a ešte aj vianočný hejt oceňuejm (je pravda, že aj u mňa sa mihol vianočný giftgájd a fotka vianočného stomčeka zo šoping centra, inak som ale poslúchala 😀 lebo je pravda, že články ala \“čo som mala pod stromčekom\“ oceňujem len ak sú šmrncovné (napr dandelijon) a nie fotka kôpky ponožiek naaranžovaných na nejakej fajnej kozmetike, knižke a ajfone alebo panebože, ja ani neviem, čo tieto Vianoce letí 😀 Samozrejme, že kým som vypísala túto múdrosť som zabudla, čo som chcela kým som začala komentovať…dúfam, že sa ti Erasmus bude páčiť viac ako mne 😛 (určite bude, lebo Škandinávia je úžasná) a aha hlavne samozrejme, však šťastný 2015 som chcela :)))

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *